Teksti suurus:
A A A

Kolm Pärnumaa maleva malevkonda saab lipu

19.06.2015
Korbe malevkonna lipp
Autor: Pärnumaa malev
Pühapäeval antakse Vabaduse pargis Kaitseliidu Pärnumaa maleva kolmele malevkonnale pidulikult üle nende uued lipud.

 
Kikepera malevkonna pealiku Kristjan Pahk’i sõnul sümboliseerib lipp malevkonna ühtsust. „Kuna lipu valmimine on kestnud väga kaua aega ning sellesse on panustanud kogu malevkond, siis valminud lipp sümboliseerib justkui ühtsuse jõudu, mis pääseb lõpuks alati võidule,“ ütles lipnik Pahk.

Ka Pärnu malevkonna pealik Tarvi Markson kinnitas, et lipu saamine tähendab neile väga palju. „Meile on see malevkonna loomisest alates järgmine suur sündmus,“ lausus nooremleitnant Markson.

Lisaks lippude üleandmistseremooniale tunnustatakse pühapäeval vastavalt väljakujunenud traditsioonidele ka maleva tublimaid liikmeid. „Malevas on kombeks saanud, et inimesi tänatakse kaks korda aastas – Vabariigi aastapäeval ja Võidupühal,“ märkis malevapealik Tõnu Miil.

Kolonelleitnant Miili sõnade kohaselt otsustati üritus korraldada Vabaduse pargis sellepärast, et kõik sellest osa saaksid. „Sündmuse teeb eriliseks just see, et kolm malevkonda saab seal omale lipud,“ ütles malevapealik Miil. „Lipp on üksuse tunnuseks ja selle üle oleme me eriti uhked,“ lisas ta.

Kell 14.00 algaval üritusel annab lipud Kikepera, Korbe ja Pärnu malevkondadele üle Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili ning õnnistab sisse EELK Pärnu Eliisabeti koguduse õpetaja Enn Auksmann. Taustaks mängib Pärnumaa maleva orkester ning samas jagatakse linnarahvale ka sõdurisuppi.