Teksti suurus:
A A A

Kõik Pärnumaa maleva võistkonnad jõudsid Pitka luureretkel esikümnesse

12.08.2014
Autor: Eesti kaitsevägi
Tänavusel admiral Pitka luureretkel said kõik kolm rajale läinud Kaitseliidu Pärnumaa maleva võistkonda koha esikümnes.
 
Kolmest parima tulemuse saavutas maleva teine võistkond koosseisus Janno Lamp, Jaan Pillman, Tarmo Tuuling ning Taavi Tilk, kes tihedas rebimises tulid neljandaks. Mehed ise muidugi oma tulemusega päris rahul ei ole.
„Tulemusega väga rahule ei jäänud, kuna oleme enamaks suutelised, aga samas, arvestades kuidas me ise ennast tundsime, siis peame rahul olema,“ ütles võistkonna liige Jaan Pillman. „Trass oli raskem kui eelmine aasta, aga ülesanded ei vastanud küll eriti ootustele,“ lisas ta.
Pillmani sõnul oli kõige põnevam pioneeriülesanne, kus tuli etteantud vahenditega õhkida  puu. Samuti jättis talle hea mulje luureülesanne. Teised kontrollpunktid seevastu Pillmanile ja tema meeskonnakaaslastele väga ei istunud.
Napilt poodiumilt eemale jäämine pole mehi siiski loobumismõtteid mõlgutama pannud. „Ilmselt plaanime järgmisel aastal jälle ja siis muidugi loodame paremat tulemust,“ lubas Pillman.
Kuigi Pärnumaa maleva III võistkonna noormehed on saavutatud tulemusega väga rahul, on neil tulevastel Pitka luureretkedel siiski kindel eesmärk püüda kõige kõrgemat kohta.
„Osaleme võistlusel, kuni oleme saanud esimese koha ja selle ka ära kaitsnud,“ sõnas võistkonna liige Lauri Laapas. „Siis mõtleme edasi mis saab,“ lisas ta.
Pärnumaa maleva I meeskond pidi seekord leppima üheksanda kohaga. Meestel on oodatust nõrgema tulemuse põhjused selged ning kedagi teist oma ebaedus ei süüdista. „Olime ise hooletud ning jäime ühte kontrollpunkti hiljaks“, ütles Henri Noormets maleva I võistkonnast. „See läks maksma meile päris palju punkte,“ täiendas ta.
 
Lisaks kolmele meeskonnale, kes võistlustules konkurentidega nii siit kui sealt poolt piiri rinda pistsid, osales admiral Pitka luurevõistlusel Pärnumaalt veel üks üksus. Kodutütarde ringkonna tüdrukud käisid trassi läbi väljas pool ametlikku punktiarvestust, olles nö null-võistkond, mille ülesandeks oli kontrollpunktide valmisolekut testida.
Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili avaldas pidulikul lõpurivistusel Rakvere linnuses vapratele Pärnumaa neidudele tunnustust ning tänas neid nende panuse eest võistluse õnnestumisel.
Laupäeval lõppenud admiral Pitka luurevõistluse võitjaks pärjati Kuperjanovi jalaväepataljoni võistkond. Teise koha saavutasid Tartu maleva ning kolmanda Scoutspataljoni võitlead. Parima välisvõistkonna tiitli saavutas Soome II esindus. Rajale läks 26 võistkonda kuuest riigist, kellest 22 lõpetas. Teine admiral Pitka luurevõistlus toimus kolmapäevast laupäevani Lääne-Virumaal.