Teksti suurus:
A A A

Kodutütred kogusid tarkust meedia vallas

13.03.2017
11.-12.03 kogunes kümme meediahuvilist tüdrukut laagrisse eesmärgiks saada teadmisi hea loo leidmisest ja kirjutamisest.
 
Kodutütred on kaitseliidu eriorganisatsioon, mis peale isamaalise kasvatuse annab tüdrukutele võimaluse areneda ka neile huvipakkuvates valdkondades. Et kajastused sündmustest on alati oodatud, siis tundus sellekohaste tarkuste jagamine mõnusa mõttena.

Oma kogemusi ja teadmisi teemade leidmisest, hea intervjuu tegemisest ja lugude kirjutamisest üldiselt jagas Kaitse Kodu endine peatoimetaja Liivi Reinhold. Kuidas lugude juurde head, kvaliteetset fotot lisada ja sellest kuidas oma tegemisi teadlikult sotsiaalmeedias jagada, või mida pole kindlasti vaja teistele näidata, õpetas tüdrukutele Kaitseliidu Avalike suhete osakonnast Kristjan Prii; Anu Tammearu rääkis parasiitsõnade kasutamisest ja artiklite-lugude struktuurist.

Et laagris õpitu kohe ka praktikasse jõuaks, jagunesid tüdrukud paaridesse, et kahe peale erinevaid lugude kirjutamist proovida. Nii sündisid laagris intervjuu noortejuhiga, reportaaž, arvamuslugu ja juhtkiri, moodustades nii minimudeli ajalehest.

Usume, et need kümme tegusat tüdrukut said juurde hulga teadmisi meedia toimimisest ja need teadmised formuleeruvad tulevikus mõnusateks kajastusteks ka avalikus meediaruumis.

Tekst: Anu Tammearu-Mežule
Pilt: Delia Kuldsaar