Teksti suurus:
A A A

Kandideerimine Rangeri (US) ja Patrulje (DK) kursustele 2023

10.08.2022
Kaitseliidul avaneb võimalus ka järgmisel aastal saata taaskord üks kaitseliitlane Ühendriikide armee Rangerite kursusele kevad-suvel ja kuni viis kandidaati Taani kodukaitse Patrulje kursusele veebruaris 2023.
Rangeri kursus on raskem ja pikem, kestes kokku koos eelkursusega kolm kuud. Täpne kursuse algus selgub alles hilissügisel.

Rangeri kursus on jalaväe väikeüksuse juhtimise kursus. See keskendub täielikult jao ja rühma patrullidele „vastase“ kontrollitaval alal – reke, varitsused ja reidid.

„Mitte nõrkadele ja nõrganärvilistele“ – see on Rangeri kooli slogan ja seda tuleb kursuslastel võtta täie tõsidusega. Kursuse läbimisprotsent on alla 50. Kogu ülesehitus on mõeldud simuleerima lahingolukorda, kus erinevaid võitleja ülesandeid tuleb täita pidevas une ja toidu defitsiidis, märjas ja külmas, ning ümbritsetuna kaaslastest, kelle stress on samuti laes. „Kirsina tordil“ tõstavad stressitaset veelgi instruktorid, kes teevad valju häält ja lasevad käiku grupiviisilised kätekõverdused iga väiksemagi eksimuse peale.

Patrulje kursus Taanis kestab 10-19.02 ja keskendub patrullimise tehnikatele allüksuse liikmena. Peamiseks teemaks on reke. Kursus on küll lühike, kuid intensiivne, füüsiliselt ja vaimselt väljakutseid esitav. Eduka lõpetamise korral on võimalik edasi liikuda hiljem toimuvale väikeüksuse juhi kursusele.

Mõlemad kursused annavad Kaitseliidu maakaitse võitlusviisis olulisi teadmisi ja oskusi.

Kandideerimine ja valik
Seoses eelnevaga korraldab Kaitseliit valiku ja väljavalituile ettevalmistavaid koolitusi.
Valik toimub 23.-25.09.2022 Tallinnas. Täpsem info koha ja varustuse kohta saadetakse ennast registreerinud kandidaatidele.
Kandideerida võivad kõik Kaitseliidu liikmed, sõltumata auastmest:
  • kes on läbinud vähemalt SOKi või ajateenistuse (NAK tuleb kasuks);
  • kelle inglise keele oskus on väga hea kõnes ja kirjas ja
  • kelle tervis ja vanus vastab tegevteenistuja tervisenõuetele (Rangeri kursuse ajaks võetakse vabatahtlik liige tegevteenistusse).
Kandideerimiseks tuleb saata oma kandideerimise soov aadressile: rangerkaitseliit.ee hiljemalt 31.08.22. Kandidaadid saavad kinnituse ja edasised juhised valikuks septembri algul.

Valikule tulles ole valmis sooritama järgmisi füüsilisi harjutusi:
1. Kätekõverdused 2 min jooksul – 50 kordust,
2. Istessetõusud 2 min jooksul – 60 kordust,
3. Lõuatõmme – vähemalt 6 kordust,
4. 8 km jooks sportjalatsitega – 40 min
5. Ujumine vormi, saabaste, rakmete ja relvaga – 25 m
6. Kiirrännak lahingvarustuses ja 25 kg seljakotiga – 10 km

Kellel tõsine soov ja tahtmine, siis see leiab kursuste kohta piisavalt infot Facebooki grupist EKL Ranger ja Patrulje, kus saab ka esitada täpsustavaid küsimusi.

Kohtume valikul, edukat ettevalmistumist seniks!