Teksti suurus:
A A A

Kaitseliitlased süütasid Jüriöö tule Pärnu Munamäel

25.04.2022
Nädalavahetusel tähistati kõikjal Eestis koos Jüripäevaga ühtlasi ka veteranide päeva. Jüripäevale eelneval õhtul levisid üle riigi aga Jüriöö märgutuled.
Juba mitmendat aastat viidi vabaduse tuli Jüriööl laiali Paidest ja sedakorda raudruunadel ehk mitme motoklubi liikmete abiga. Reedel kell 21 läideti märgutuli Paide ordulinnuse tipus ning samal ajal süttisid mootorratturite laiali veetud tõrvikutest süüdatud lõkked mujal Eestiski.

Suvepealinnas Munamäel võtsid siinse motoklubi Klan MC liikmetelt tule vastu Pärnu malevkonna kaitseliitlased, kes seejärel koos motomeestega künka tipus tule süütasid. Lõke läidetud, andis üritust korraldanud Pärnu malevkonna vabatahtlik pealik Kaido Lüll kohale tulnud värsketele kaitseliitlastele kätte malevkonna käiseembleemid.Jüripäeval, 23. aprillil peetakse Eestis aga ka veteranide päeva. Selle tähistamisega tunnustame ja täname mehi ning naisi, kes on sõjalistel operatsioonidel osaledes tugevdanud riigi julgeolekut, samuti nende perekondi ja lähedasi. Ühtlasi mälestame langenud võitluskaaslaseid.

Veteranipäeva tähistatakse ka hommikuse riigilipu heiskamisega. Pärnus Iseseisvuse väljakul heiskas veteranide päeva hommikul kell 7 riigilipu veteran ja Kaitseliidu Lääne maakaitseringkonna veebel vanemveebel Hannes Aus.

Vanemveebel Aus koos Kaitseliidu Lääne maakaitseringkonna ning Pärnumaa maleva pealiku kolonelleitnant Tõnu Miiliga esindasid Kaitseliidu maakaitseringkonda ja malevat ka Toris Eesti sõjameeste mälestuskirikus mälestusteenistusel. Samuti asetasid pärjad sõjameeste kaitsepühaku Püha Jüri monumendile ning Vabadussõja mälestussambale Alevi kalmistul Pärnus.