Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu Pärnumaa maleva orkester Saxon tuli Poolast koju tubli tulemusega.

13.07.2023
Saxon osales edukalt 7.-9. juulil 2. Poola puhkpilliorkestrite lahtistel meistrivõistlustel Radomis. Pärnumaa kaitseliitlastest koosnev orkester osales kahes kategoorias: kontsert ja marsid. 26 vabatahtlikust koosnenud orkestrit dirigeerisid Kaido Kivi ja Sigrid Hint.
Kontserdi osavõistlusel tuli sisustada 25 minutit keskmisest keerukamate lugudega. Meie orkester pälvis selles arvestuses väärika teise koha. Edu tõi kava, kus särasid välismaiste lugude kõrval ka Eesti heliloojatele Uno Naissoo ja Leo Normeti palad.

Marsside kategoorias oli võidetud kolmas koht aga eestlastele üllatuslik. Nimelt ei saanud kaks muusikut võistlusele kaasa sõita. Nii tuli orkestri dirigentidel puuduvaid tuuba- ja flöödimängijat ise asendada. Orkester mängis kaks marssi: „Jää vabaks, Eesti meri!“ ja „Sõdurid“ ning sooritas sealjuures ka kõik nõutud elemendid, nagu pöörded, ridade koondumise, seismajäämised ja muu ilma väge juhtiva tseremoniaaldirigendita.

Lisaks tuli ka muid tunnustusi. Pärnumaa maleva orkester sai üleilmse marsiorkestrite ühenduse WAMSB (World Association Of Marching Show Bands) kaheaastase sertifikaadi, mis kinnitab orkestri kulddiplomi väärilist taset.

Eraldi märgiti ära ka orkestri soliste. Eriauhinna koos diplomiga said klarnetist Taavi Reimets ning trompetistid Karl Kivi ja Kaido Kivi.

Pärnakaid ootab kutse 2024. aastal toimuvale WAMSB konkursile Saksamaal.

Pilt: Krzysztof Duda