Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu Pärnumaa malev ja Pärnu politseijaoskond uuendasid tegevusplaani.

21.02.2014
Kolmapäeval, 19. jaanuaril kirjutasid Kaitseliidu Pärnumaa maleva pealik major Tõnu Miil ning Pärnu politseijaoskonna juht Tõnu Kivis Pärnumaa maleva staabis alla kahe organisatsiooni vahelisele tegevusplaanile käesoleval aastal.
Lääne Politseiprefektuuri Pärnu politseijaoskonna ja Kaitseliidu Pärnumaa maleva koostöölepingu tegevusplaan aastaks 2014 hõlmab muuhulgas valdkondi nagu preventiivsete ürituste korraldamine ning maastikul kaduma läinud isikute otsimine. Oluline koht on leppes ka infovahetusel ning planeerimis- ja juhtimisõppel.
Pärnu politseijaoskonna juht Tõnu Kivis leidis, sellise lepingu sõlmimine aitab kasvatada turvalisust erinevatel tasanditel terves maakonnas. Tema sõnul ei teki turvatunne ainult lihtsast järelevalvest, vaid erinevate valdkondade ühisest mõjust. 
„Kokkuvõttes ma usun, et sellise tegevusplaani sõlmimine annab Pärnumaale palju juurde,“ ütles Kivis.
Kaitseliidu Pärnumaa maleva pealiku Tõnu Miili hinnangul seob selline leping mõlemad jõustruktuurid tihedamalt ühte, millest võidavad kõik. Mitte ainult politseinikud ja kaitseliitlased, vaid ka tavakodanikud.
„Kaitseliit on justkui ühiskonna siduja, turvavaip, mis katab kogu maakonda,“ ütles major Miil. „Toetades teisi jõustruktuure nende vahenditega, mis meil on, aitame koos tagada turvalisust,“ lisas ta.
19. jaanuaril allkirjastatud 2014. aasta tegevusplaani täitmisel juhinduvad pooled PPA ja Kaitseliidu vahel juba varasemalt sõlmitud koostöölepingust.
 
Koostas:
Karri Kaas
KL Pärnumaa maleva teavituspealik
59117898