Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu liikmete infoturbe baaskoolitus

22.09.2017
Igapäevane ja üha kasvav sõltuvus infotehnoloogiast nõuab elektroonilise informatsiooni töötlemisel ohtude meeldetuletamist ning eneseharimist uute ohtude osas.
Kaitseliit korraldab käesoleval aastal Kaitseliidu malevates infoturbe teadlikkuse ühtlustamiseks infoturbe baaskoolituse vabatahtlikele pealikele ja juhtidele. Osalema on oodatud lisaks juhtidele ka valdkonna vastu huvi tundvaid Kaitseliidu liikmed.
 
Koolitusel räägitakse internetis varitsevatest ohtudest ja elementaarsetest turvalisuse tõstmise võimalustest, mida üks turvateadlik Kaitseliidu liige igapäevaselt järgima peaks.
 
Koolitusest võimalikult suure kasuteguri saamise peamine eeldus on ise kaasa- ja läbitegemine, seega on rangelt soovituslik, et osalejad võtaksid kaasa oma isikliku sülearvuti ja/või nutiseadme.
 
Koolitus toimub Pärnumaa maleva staabi (Pikk tn 20)  saalis 12.11.2017 algusega kell 10.00 ja kell 14.00 (sama koolitus erineva algusajaga), registreeruda palun MHK 3.11.2017 staabivalvuri juures telefonil 717 9549 või e-posti teel parnu.korrapidajakaitseliit.ee.
 
Loetelu koolituse teemadest:
1) Sissejuhatus infoturbesse. Mis on Küber?
2) Turvateadlik kasutaja
3) Paroolid ja 2 astmeline autentimine
4) Õngitsemine
5) Linkide legitiimsus
6) Kuidas kontrollida veebilehe turvalisust?
7) Pahavara ja pahavara, mis tahab raha
8) Info legitiimsus
9) Kuidas isiklikke seadmeid ja kasutatavaid keskkondi turvaliselt seadistada ja kasutada
 
Koolitajateks on Kaitseliidu küberkaitse üksuse liige ja Kaitseliidu infoturbejuht