Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu ja Pärnumaa maleva 103. aastapäev

11.11.2021
​Täna, 11. novembril peab Kaitseliit ja Pärnumaa malev oma 103. aastapäeva. Andmaks tähtpäevale pidulikumat hõngu, kutsume kõiki kaitseliitlasi, naiskodukaitsjaid, noorkotkaid, kodutütreid ja noortejuhte kandma oma igapäevastel töödel, õpingutel ja muudel toimetustel vastavalt kuuluvusele ka Kaitseliidu, Naiskodukaitse, Noorte Kotkaste või Kodutütarde vormiriietust või ka Kaitseliidu käelinti.
 
Mõõdunud aasta on toonud kaasa muudatuse Pärnumaa maleva harjumuspärases elukorralduses, meie staap kolis Pika tänava staabihoonest Eametsa linnakusse. "Tegemist ei ole kaitseliitlaste jaoks võõra asukohaga ja ma näen selles muudatuses võimalust Pärnumaa maleva vabatahtlike tegevuse ja väljaõppe efektiivsemaks muutmises," sõnas malevapealik kolonelleitnant Tõnu Miil. "Oleme organisatsioonina 103-aastased, aga heas toonuses ja täis teotahet ning seda kõike tänu meie vabatahtlike soovile panustada Eesti riigikaitsesse," lisas Miil. Pealik tänab kõiki maleva kaitseliitlasi selle panuse eest ja soovib head Kaitseliidu ja Pärnumaa maleva 103. aastapäeva.
 
Esimese ilmasõja lõpuga 11 . novembril 1918 lõppes ka Saksa okupatsioon Eestis, veel samal päeval moodustati noore riigi kaitseks relvastatud kodanike liit – Eesti Kaitse Liit. Sõjaministrile allutatud EKLi ülemaks sai kindralmajor Ernst Põdder, juhatuse esimeheks aga Johan Pitka. Kaitseliit on Eesti vanim ja suurim jõustruktuur, kuhu kuulub täna üle 25 000 isamaalise mehe, naise, poisi ja tüdruku.