Teksti suurus:
A A A

Kaitse Kodu! teises numbris

13.02.2019
Kaitseliidu ajakirja Kaitse Kodu!  2019. aasta teine number pakub lugemisrõõmu nii tõsisele sõjandusfanaatikule kui lihtsalt riigikaitsehuvilisele.
Värskes ajakirjas räägib Eestit hiljuti külastanud sõjakogemusega Ukraina meedik, mis mulje jätsid talle meie vabatahtlikud kaitseliitlased ning mida ta arvab neile pakutavast meditsiiniväljaõppest.

Lisaks avab Kaitseväe luurekeskuse ülema asetäitja Eerik Heldna sõjaväeluure tagamaid, major Valjo Tooming tutvustab meest, kes teeb nädalas ainult neli tundi tööd ning Kalle Istvan Eller meenutab Kaitseliidu taasloomist pisut üle veerand sajandi tagasi.

Samuti vaatab ajakiri, kuidas julgus unistada viib peaaegu täitumatute unistuste täitumiseni, millist Kaitseliidu ja Kaitseväe masinat võib nimetada „üle linna Vinskiks“ ning mis saab siis, kui tavalisest saapast jääb ilmastikuolude tõttu väheks.

Kaitse Kodu! teise numbri videolugudes vaatame tagasi jaanuari alguses aset leidunud sõjalissportlikule võistlusele Utria dessant 2019. Lisaks testib Kaitse Kodu! tegevtoimetaja Asso Puidet overboots’e ning instruktor Norman Talson räägib, kuidas käituda jääle sattudes. Pane neile ja paljudele teistele videotele pilk peale Kaitseliidu Youtube’i kanalil.

Ajakiri leitav nii veebis kui malevates. Kel pole aga mahti ajakirja mööda ilma taga ajada, saab selle Omniva kodulehe või postkontori kaudu koju tellida. Aastatellimus maksab vähem kui 3 eurot.