Teksti suurus:
A A A

Jüriöö aastapäeva tähistamine läks igati korda

24.04.2014
Pärnu malevkonna ning Pärnu Muuseumi ühisprojekt tõestas ilmekalt, et muistne vabadusvõitlus pole sugugi ununenud.

Teisipäeva hilistel õhtutundidel muuseumi ette kogunenud inimesed said osa omanäolisest märgutulede eksperimendist. Ettevõtmise eesmärgiks oli mõõta tule liikumise kiirust mööda tuleketti maakonna piirilt linna südamesse.

Kui möödunud aastal kulus tulel Soontaga linnamäelt Pärnusse jõudmiseks 59 minutit ja 38 sekundit, siis tänavu Mädarast 59 minutit ja 35 sekundit.

Peale selle avanes kohale tulnud pärnakatel võimalus vaadata ning oma käega katsuda Kaitseliidu relvastust ja varustust, õppida tuletegemist, valmistada tõrvikuid ning lustida niisama punk-folk ansambli Legshaker saatel.

Muuseumi esiselt viidi tuli hiljem kaitseliitlaste juhtimisel rongkäiguga Munamäe tippu, kus peale Jüriöö lõkke süütamist pidas sütitava isamaalise kõne Pärnumaa maavanem Andres Metsoja ning esines Mihkel Lüdigi nimeline meeskoor.

„Üritus läks igati korda. Rahvast oli tänavu poole rohkem kui möödunud aastal,“ ütles Pärnu malevkonna pealik nooremleitnant Tarvi Markson ning lubas, et traditsioon jätkub ka järgmisel aastal.