Teksti suurus:
A A A

Juba üle nädala väldanud Ussisõnade õppus hakkab Pärnumaal lõpule jõudma.

27.09.2023
Kaitseliidu Pärnumaa maleva juures harjutavatel reservväelastel on käes viimane õppepäev enne suurt finaali. Neljapäevasel kompleksharjutusel pannakse proovile alates õppekogunemise algusest õpitu.
Malevkondade õppekohtasid külastanud Pärnumaa maleva pealik kolonelleitnant Raigo Paimla jäi nähtuga rahule ja tunnustab kõiki reservväelasi ja instruktoreid panuse eest.

"Neil reservväelastel, kes õppusele tulid, on selge arusaam, miks nad seda teevad," kinnitas Paimla. "Ma näen, et neil on suur tahe panustada," lisas ta. Malevapealik tõi esile ka instruktorite head tööd. "Olen Kaitseliidu ja kaitseväe instruktoritega väga rahul, nende tegutsemine on professionaalne," sõnas kolonel.

Neljapäevasel lõpuharjutusel on aktiivsem tegevus Pärnu linna ja Tori valla piiril Eametsa kandis, Kilingi-Nõmme ja Tihemetsa ümbruses ning Tootsi ja Kihlepa lähistel. Õppus toimub kell 8-20 ning harjutuste käigus võidakse lühiajaliselt kasutada paukmoona. Kaitseliit palub harjutavate üksuste läheduses võimalusel koduloomi hoida võimalusel siseruumides ning tänab kohalikke elanikke vastutulelikkuse eest.