Teksti suurus:
A A A

Järgmisel nädalal on Lääne-Eestis taas õppus Orkaan

24.11.2023
Kaitseliidu Lääne maakaitseringkonna suurõppus Orkaan toimub tänavu 1.-3. detsembril Pärnu-, Lääne-, Saare- ja Hiiumaal. Lisaks jõuab seekord osa õppusest ka Mulgi valda Viljandi maakonnas.
Õppuse eesmärk on tõsta kaitseliitlaste lahinguvalmidust ning võimet täita ülesandeid sõjalise riigikaitse raames. Tavapäraste taktikaharjutuste kõrval on seekord teemadest olulisemal kohal julgestusoperatsioonid. Õppusel osalevad erinevates rollides ka Naiskodukaitse, kaitsevägi ja liitlasüksuste esindajad. Lisaks harjutab oma kriisitegevusi Politsei- ja piirivalveamet.
 
Lääne-Eestis on õppusel üle 2000 osaleja, kes on jagatud eri õppekohtade vahel. Üksused on harjutamas oma kodukoha läheduses.
 
Õppuse aktiivsem faas on 2.-3. detsembril. Öörahu ajal aktiivset lahingutegevust ei toimu, kuid üksuste liikumisega võib kaasneda vähest müra. Õppuse ajal on tavapärasest enam liikvel Kaitseliidu, kaitseväe ja liitlaste tehnikat. Kasutatakse ka imitatsioonivahendeid, näiteks paukmoona, õppegranaate, suitsu- ja valgusefekte). Õppuse käigus võidakse sattuda ka kooskõlastamata eramaadele. Palume teilt mõistvat suhtumist.
 
Täname kõiki õppuse aladele ja nende umbusesse jäävaid elanikke toetuse eest!