kaitseliit.ee või helista 5507007. Võistkonda komplekteerib maleva nooreminstruktor Fred Kaas. Karikavõistlus jalgpallis leiab aset 10.-11. juuni." />
Teksti suurus:
A A A

Jalgpallurid, lähme võitlusesse!

22.05.2017
Pärnumaa malev otsib oma ridadesse jalgpalli entusiaste, kes soovivad malevat Saaremaal Kaitseliidu karikavõistlustel jalgpallis esindada. Kui soovid Pärnumaa maleva võidule oma panuse anda, siis saada e-mail MHK 061200JUN2017 fred.kaaskaitseliit.ee või helista 5507007. Võistkonda komplekteerib maleva nooreminstruktor Fred Kaas. Karikavõistlus jalgpallis leiab aset 10.-11. juuni.
KAITSELIIDU 2017. AASTA KARIKAVÕISTLUSE JUHEND
 
Eesmärk: Populariseerida liikumisharrastust  ja sportlikke eluviise, arendada jalgpallimängu Kaitseliidus ning selgitada välja Kaitseliidu karikavõitja.

Aeg ja koht: Turniir toimub 10.-11. Juunil  2017 Saaremaal, Kuressaares.

Võistluste ajakava: 10.06.2017
10.00-11.00 Saabumine ja registreerimine.
11.15-11.45 Loosimine, võistkonnaesindaja tõmbab loosi alagruppi (A,B,vajadusel C).  Täpne mängude ajakava saadetakse võistkondadele hiljemalt 7. juunil kell 17.00.  Turniirisüsteem kinnitatakse peale registreerumist ja saadetakse koos ajakavaga.

10. juuni
11.45  võistlusreeglite briifing kohtunikelt.
12.00-12.30 Võistluste avamine.
12.30 Mängude algus.
14.00-15.00 Lõunasöök (jooksvalt)
18.00-19.00 Õhtusöök
21.00-  Meelelahutus
 
11. juuni
07.00-08.30 Hommikusöök
09:00 Mängude algus
12.00-14.00 Lõunasöök
15.00 – 17.00 Autasustamine
 
Võistluste korraldaja:  Kaitseliidu Saaremaa malev (korraldusmeeskond n-vbl Henno Rüütel , vbl Veljo Soome , v-srs Valdek Jõgi, kpt Ülar Truu).
 
Registreerimine: Võistkondade eelülesandmine toimub teavitamise teel e-posti aadressil ular.truukaitseliit.ee hiljemalt 01. juuniks kell 12.00. Eelülesandmiseta võistkonda võistlusele ei lubata. Võistlusele saabudes esitavad võistkonnad nõuetekohaselt täidetud ülesandmislehe (lisa 1).
 
Osavõtjad ja mängijate vastutus: Malevate võistkonnad suurusega kuni 15 mängijat + 1 esindaja. Mängijad peavad olema Kaitseliidu liikmed ja igal võistkonnal peab olema ühtne võistlusvorm. Kehalise võime  ja tervisliku seisundi säilimise eest vastutab iga mängija ise.

Läbiviimine: Mängude kohtunikeks on litsenseeritud kohtunikud.
 
Võistlustingimused: Mänguväljakuks on pool jalgpalliväljakut mõõtmetega 60 x 40 meetrit, üheaegselt mängitakse kahel platsil. Mänguaeg 2x12 minutit. Poolajal vahetavad võistkonnad platsipoole ja mäng jätkub koheselt.  Väljakul mängib korraga 6 mängijat + väravavaht. Värava suurus 5 x 2 m, penalti löömise koht 7,5 m kaugusel. Penalti löömise asukoha mõõdab ja määrab platsikohtunik.  Väravavahiala mõõtmed 27 x 11 m.

Punktiarvestus:  Alagrupi pingerida järjestatakse saadud punktide tulemusel. Võit annab võistkonnale 3 punkti, viik 1 ja kaotus 0 punkti. Võrdsete punktide korral loeb omavahelise mängu tulemusega saadud punktide tulemus või selle viiki jäämisel, võistkonna poolt löödud kõigi väravate vahe. Play off ja kohamängudes selgitatakse mänguvõitja mängu viiki jäämisel penaltitega. Penaltilöömisel osaleb võistkonnast viis liiget + väravavaht. Penalteid lüüakse võistkonna viie liikme poolt korda mööda. Penalti löömist alustab kohtuniku poolt väljaloositud võistkond.

Võistlusreeglid:  Võistlused viiakse läbi kehtivate jalgpallireeglite alusel. Vahetused toimuvad jooksvalt ja suluseisu ei fikseerita. Võistlejat  keda karistatakse ühe mängu vältel kahe kollase kaardiga järgneb  punane kaart  ja võistleja  jätab järgmise mängu vahele. Iga uus kohtumine tühistab eelneva kollasekaardi, ehk siis saadud kollane kaart ei kehti järgmises kohtumises. Kohtunikul on õigus karistada mängijat punase kaardiga ja turniirilt eemaldada, kui mängija käitumine on olnud  palliplatsil ebasportlik. Kõik tekkinud vaidlused mänguajal lahendab kohtunik palliplatsil. Hilisemaid pretensioone mängulõpus ei menetleta.

Autasustamine: Kolme esimest võistkonda autasustatakse karikaga, mängijaid diplomi ning medaliga. Kaitseliidu karikavõitjaks tulnud võistkonda autasustatakse Kaitseliidu karikavõitja särgiga. Täpseimat väravakütti, silmapaistvaimat mängijat ja osavaimat väravavahti autasustatakse eriauhinnaga.

Toetav tegevus: Võistlusel osalejatele tagatakse  toitlustamine 10.juunil lõunasöök ja õhtusöök ning 11.juunil hommikusöök ja lõunasöök. Tagatud on  esmane meditsiiniline abi. Võistlejate majutamine toimub koolimajade ruumides.

Üldiselt: Transpordi võistluspaika ja tagasi korraldab iga malev iseseisvalt. Enne võistluse lõpetamist mõjuva põhjuseta ja korraldajat informeerimata lahkunud võistkonna tulemused tühistatakse.