Teksti suurus:
A A A

Nädal eriolukorda on möödas

20.03.2020
Esimene nädal peale eriolukorra välja kuulutamist on möödas. Kaitseliidu Pärnumaa malev on nädala jooksul toetanud politseid Eesti-Läti piiril ja läheb uuele nädalale julgelt vastu. „Uus nädal toob malevale uusi ülesandeid, mille täitmiseks oleme valmis,“ sõnas Pärnumaa maleva pealik kolonelleitnant Rasmus Lippur. „Samas toimuvad muudatused ka piirikontrollis. Selle tulemusena Pärnumaal kaitseliitlaste arv, kes kriisiga toimetulekuks väljas on, oluliselt ei muutu,“ tähendas Lippur.
Kaitseliidule püstitatud ülesanded on maleva vastutusalas kontrolli all. Malevapealik on külastanud jooksval nädalal Eesti-Läti piirile jäävaid piiripunkte ja ka Lääne maleva vastutusalas olevat Virtsu sadamat. „Vabatahtlikud on pühendunud ja teevad oma tööd innuga,“ tõdes Lippur.
 
Ikla piiripunkti läbivad autojuhid on vabatahtliku kaitseliitlase Ain Runini sõnul olnud mõistvad ja rahulikud. „Mõni on pisut närvilisem, aga ei midagi märkimisväärset. Ka huumorimeel pole autojuhtide seast kadunud, näiteks on mulle lehvitatud küüslauguga, märkimaks, et viirused teda ei võta,“ sõnas Runin.
 
„Ma olen olnud kaitseliidu liige juba 20 aastat ning osalenud õppustel, et vajadusel kaitsta Eesti riiki. Loomulikult, kui malevast helistati ja küsiti, et kas ma saan tulla appi, olin ma kohe valmis tulema. Helistasin ka oma tööandjale, et tema nõusolekut saada ja ka sealt tuli kiire vastus, et muidugi, mine tee, mis sa tegema pead,“ kommenteeris oma valmisolekut riigile appi tulla kaitseliitlane Ain Runin.
 
Kaitseliidu Pärnumaa maleva pealiku kolonelleitnant Rasmus Lippuri sõnul on selge, et ühes vabatahtlikega saame Pärnumaa malevale püstitatud ülesanded täidetud!