Teksti suurus:
A A A

Ernakese võitsid Pärnumaa ringkonna kodutütred

02.06.2015
Autor: Rauno Vahtre
Möödunud nädalavahetusel Raplamaal Raikküla vallas aset leidnud Kaitseliidu noorteorganisatsiooni Kodutütred võistlusel Ernake saavutasid esikoha Pärnumaa ringkonna neiud Iiris Prosa, Ita Kuusik, Ranne Kuldmaa ja Marleen Lippmaa. Teiseks jäid Valgamaa ning kolmandaks Järva ringkondade võistkonnad.

Võistlusmatka kogupikkuseks oli tänavu ligikaudu 30 kilomeetrit. Pika teekonna tegi keerulisemaks veel asjaolu, et kogu trassil oli tegutsemas ka vastutegevus, mistõttu tuli võistkondadel liikuda varjatult ja vaikselt.

Võiduka võistkonna liige Iiris Prosa leidis, et otseselt midagi rasket võistlusel ei olnud. „Võitlema pidime vaid külmaga, mis liiga vara sihtkohta jõudes näpistama hakkas. Ei jäänud muud üle kui ennast võimalikult palju liigutada, et päris kangeks ei jääks,“ rääkis Pärnumaa ringkonna kodutütar.

Matka käigus pidid tüdrukud kasutama kõiki kodutütarde tarkusi ja oskusi, kuna ülesandeid olid väga mitmepalgelised -esmaabi, granaadi vise, laskmine, takistusrada, paadisõit, sõlmed, lõkke tegemine, luureraporti koostamine, kaalpüük, teadmised NATO ja EL kohta, näputöö, pikkuste hindamine, maitsetaimede tundmine ja lisaks veel üllatusülesanded.

Iirise sõnade kohaselt tõi neile edu päris mahukas kogemuste pagas, tiimi ühtsus ja meeskonnatöö ning ühine eesmärk pingutada ja anda endast nii palju kui võimalik. „Selle kõige on meis välja arendanud meie juhendajad, seega on nende osakaal meie edus väga suur,“ ütles neiu.

„Üldiselt oli võistlus kogu meie võistkonna arvates äge. Trass oli meile paras, sageli jõudsime punktide alale isegi liiga vara. Meie jaoks lisas põnevust veel see, et magamiseks aega põhimõtteliselt ei olnud ja punktides tuli käia ka öösel,“ võttis võistluse kokku Iiris.

Tänavuse Ernakese peakorraldaja oli Kodutütarde Rapla ringkonna noortejuhid eesotsas noorteinstruktor Liis Pärnaga. Oma tuge ja abi pakkusid ka Kaitseliidu Rapla malev ning Noorte Kotkaste Rapla malev. Rajameister ning võistluste hing oli suurte kogemustega Vallo Unga, peakohtunikuks Joe Lepp.