Teksti suurus:
A A A

Eriolukord asendus hädaolukorraga

18.05.2020
Eriolukord on selleks korraks lõppenud ja võitlus koroonaviirusega liikunud järgmisesse ning õnneks kergemasse etappi. Kahjuks ei saa veel öelda, et võitlus on võidetud. Kindlasti peame edaspidi järgima kehtestatud reegleid ja leppima ümberkorraldustega, et viiruse edasist levikut takistada. Üks etapp on siiski läbi saanud ja on aeg teha Kaitseliidu Pärnumaa malevas kokkuvõtteid.
Pärnumaa maleva kaitseliitlased ja Pärnumaa ringkonna naiskodukaitsjad on ühtekokku panustanud 4192 töötundi. Abiks on käidud politseil Ikla piiripunktis, koostöös Terviseameti partneritega aidatud läbi viia kohalike inimeste testimist Pärnu linnas ning Häirekeskuses on abiks olnud naiskodukaitsjad. See on olnud tegus aeg ja hea meel on märkida, et abipakkujaid kaitseliitlaste hulgas on olnud palju rohkem kui kriisi kontrolli alla saamiseks vaja on läinud. See näitab, et kaitseliitlased võtavad oma lubadust seista Eesti riigi eest tõsiselt ja on valmis vajadusel toetama meie ühiskonda ükskõik millise kriisi korral.

Kaitseliit ei ole ainuke organisatsioon, kelle liikmete tahe on aidanud meil selle kriisiga hakkama saada. Keeruliste olukordade lahendamine saab õnnestuda vaid koostöös. Meil on olnud hea koostöö Politsei- ja Piirivalveameti, Terviseameti, Häirekeskuse ja mitme teise kriisi lahendamises osalenud organisatsiooniga. Heas õhkkonnas ja töökas kollektiivis sünnivad olulised ideed, mis viivad meid sammhaaval kriisist välja.

Foto: Karmen Vesselov "Ikla viimane vahetus"