Teksti suurus:
A A A

Eile möödus 135 aastat Peeter Pätsi sünnist

06.03.2015
Eile, 5. märtsil tähistati Pärnus Vabadussõja-aegse Pärnu garnisoni komandandi, Pärnumaa rahvaväe ülema ja Kaitseliidu Pärnumaa maleva pealiku Peeter Pätsi 135. sünniaastapäeva.
 
Üritus algas mälestushetkega perekond Pätsi kodumaja juures, kus lühikese sõnavõtuga esines poliitik ning ühiskonnategelane Trivimi Velliste. Seejärel suundtuti Pärnu Metsakalmistule, et asetada pärjad Peeter Pätsi kalmule.  Sünniaastapäeva tähistamine lõppes piduliku koosviibimisega Raeküla Vanakooli Keskuses.

„Kindlasti on väga oluline meeles pidada seda, mis oli enne meid,“ ütles Kaitseliidu Pärnumaa maleva pealik kolonelleitnant Tõnu Miil. „Kuigi tänapäeval teatakse Peeter Pätsi rohkem riikliku looduskaitse rajajana, oli ta ka üks nendest, kes pani Vabadussõja ajal Pärnumaal aluse Kaitseliidule,“ lisas ta.

Mälestuspäeva läbiviimist aitasid korraldada Eesti Sõjahaudade Hoolde Liit, Pärnumaa Muinsuskaitse Selts, Konstantin Pätsi Muuseum, Raeküla Vanakooli Keskus, Kaitseliidu Pärnumaa malev, Sindi Gümnaasium, Eesti Lipu Seltsi Sindi osakond ja Sindi Ajalooklubi.