Teksti suurus:
A A A

Eesti rahvas ei ole aastasadade jooksul kaotanud tungi iseseisvuse järele…

24.02.2016
23. veebruaril 1918 loeti Pärnu Endla teatri rõdul esmakordselt avalikult ette Manifest kõigile Eestimaa rahvastele. 98 aastat hiljem korrati seda Eesti Vabariigi iseseisvuse väljakuulutamise mälestusmärgil. Seekord oli iseseisvusmanifesti ettekandjaks Pärnu Ühisgümnaasiumi õpilane Madis Arumäe.
Kaitseliidu Pärnumaa malev, Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond, Pärnumaa Noored Kotkad ja Kodutütred koos Pärnu linna, riigikaitse õpilaste ja külalistega kogunesid eile, 23. veebruaril Alevi kalmistule, et avaldada austust Vabadussõjas langenutele ja tähistada sellega Eesti Vabariigi 98. aastapäeva. Külaliste hulgas olid ka Eesti Vabariigi kaitseminister Hannes Hanso, kultuuriminister Indrek Saar ja Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili.

Peale pärgade asetamist Vabadussõjas langenutele võeti üheskoos ette pidulik jalutuskäik Rüütli platsile, kus loeti ette Manifest kõigile Eestimaa rahvastele. Üritusest oli seekord osa saama kogunenud suur rahvahulk, mille üle võib ainult uhkust tunda.

Edasi liiguti Vabaduse parki, kus asetati pärjad II maailmasõjas Eesti riikliku iseseisvuse taastamise eest võidelnutele, tunnustati kaitseliitlasi ja söödi sõdurisuppi, mis seekord koosnes hernestest (ja kõigest muust, mis ühe hea hernesupi sisse käib). Teiste hulgas sai uue auastme ka Pärnu linnapea Romek Kosenkranius, kelle poole tuleb nüüdsest pöörduda: „härra kapten.“

Malevapealik kolonelleitnant Tõnu Miil tänab osalejaid ja korraldajaid: „Tänane Eesti Vabariigi 98. aastapäeva üritus näitas, et Pärnu linna ja maakonna inimesed hoiavad ühte. Selle tunnistajaks oli osalejate suur hulk.“ Ka kaitseminister ja Kaitseliidu ülem avaldasid head meelt ja tunnustasid pärnakaid selle eest.

HEAD EESTI VABARIIGI 98. AASTAPÄEVA!!!
Pildimeenutus: