Teksti suurus:
A A A

Arvutimänguhuvilised võitlejad on oodatud VBS turniirile

20.10.2022
Kaitseliidu Kool korraldab koostöös peastaabi ja Kaitseväe Akadeemia Matkegrupiga VBS turniiri. VBS ehk Virtual Battlespace on kolmemõõtmeline simulatsioonisüsteem, mis pakub kvaliteetset tehiskeskkonda militaartreeningute ja -eksperimentide läbiviimiseks. Turniiril tuleb keskkonnas lahendada erinevaid ülesandeid, kasutades selleks sõjaväelisi juhtimisoskusi.
Võistlus on meeskondlik ning meeskonda kuuluvad rühmaülem ja kolm jaoülemat (kes ei pea olema ametlikult määratud neile ametikohtadele). Noorteorganisatsioonide ja Naiskodukaitse liikmed võivad osaleda maleva meeskonna koosseisus. 
Varem turniiril osalenute sõnul tagab võistlusel edu kombinatsioon taktikaoskustest, sõjaväelisest juhtimisest ja arvutimängude kogemusest. Seega julgustame turniiril osalema arvutimängudest huvitatud kaitseliitlasi, kel on olemas arusaam sellest, kuidas üksused taktikalises olukorras peaks toimetama.
Pärnumaa maleva neljaliikmelistel meeskondadel tuleb osavõtuks registreeruda 26. oktoobriks meiliaadressil margus.tepnerkaitseliit.ee. Turniir toimub Tartus 18.-20. novembril, osavõtjate transport, majutus ja toitlustust tagatakse Kaitseliidu poolt.