Teksti suurus:
A A A

Algasid sõdurioskuste kursused

23.01.2023
Kaitseliidu Pärnumaa malevas algasid sõdurioskuste kursused.
Möödunud aastal kasvas riigikaitsesse panustada soovijate arv kiiresti. Ka Kaitseliidu Pärnumaa maleva ja Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonnaga liitus sadu uusi inimesi. Seetõttu otsustati malevas esmakordselt avada korraga kaks õpperühma, mis muudab osalejatele väljaõppeks sobiva aja leidmise paindlikumaks.

Kaitseliidu Pärnumaa maleva pealiku kolonelleitnant Tõnu Miili sõnul on tal hea meel, et meie üksustesse on nii palju uusi liikmeid juurde tulnud. Ta kinnitab, et iga võitleja on malevale oluline ning soovib kõigile kursuslastele edu ja vastupidavust.

Kaitseliidu sõdurioskuste kursusel osalevad need, kes pole varem ajateenistust läbinud või soovivad seal saadud oskusi ja teadmisi värskendada. Möödunud nädalal alguse saanud kursus kestab sügiseni ning see avab uksed erialakursustele.

Enamus värsketest kursuslastest on oma üksuse koosseisus tegelikult juba jalaväelasedrillidega kokku puutunud. Siiski kinnitasid nad, et süsteemne sõduriõpe koos taustateadmistega aitab üksikuid oskusi paremini raamidesse seada ja nende vajalikkust mõista ning loomulikult tuleb harjutamine ka osavaimatele sõduritele kasuks.