Teksti suurus:
A A A

Aasta kaitseliitlane on Pärnumaa maleva liige Pirko Palu

29.01.2024
27. veebruaril kuulutati 14. korda välja Kaitseliidu parimad vabatahtlikud. Parimaks kaitseliitlaseks valiti Pärnumaa maleva liige Pirko Palu.

Pirko Palu on Kaitseliidu liige alates 2014 aastast. Ta on olnud alati aktiivne kaitseliitlane, kuid viimaste aastate tegevusse tõi pöörde 2020. aastal lõpetatud nooremallohvitseride kursus (NAK) Kaitseliidu koolis. Seal nimetati ta kursuse parimaks.
Pärast seda on Pirko osalenud kõigil järgmistel nooremallohvitseride kursustel, kuid nüüd juba instruktorina.
Pirko on Kaitseliidu Pärnumaa malevas Rae rühmas. Ta on 2022. aastal loodud malevkonna uue Pärnu linnakaitseüksuse eestvedaja. Just tema on üksuse ellu kutsumise ja kiire käivitamise taga. Ta aitab leida ja toetada uusi liikmeid, juhtida väljaõpet, tegeleda üksuse varustusega ning abistab värskelt moodustatud juhtkonda.
Pirko Palu on üksuses jaoülem ja täidab ka peamise väljaõppeinstruktori rolli. Mullu oli ta instruktor veebruaris toimunud õppusel Okas, augustis linnalahingu õppusel, septembris Ussisõnadel ja Kaitseliidu koolis Kotkalennul. Lisaks esindab ta Kaitseliitu avalikel üritustel.
Oma tiheda Kaitseliidu tegevuse kõrvalt juhib ta igapäevaselt ettevõtteid, mis on Pärnu linnas oma valdkonnas tuntud ja tunnustatud. Lisaks on kaitseliitlased saanud kasutada Pirko ettevõtte ruume ja isiklikku tehnikat väljaõppe toetamiseks.
Oma sirgeselgse oleku, selge visiooni ja tugevate juhiomadustega tõuseb ta esile ning on hinnatud kaasvõitleja.
Aasta parimatele vabatahtlikele andsid tiitlid üle Kaitseliidu ülem kindralmajor Ilmar Tamm, kaitseminister Hanno Pevkur, kaitseväe juhataja kindral Martin Herem ning Kaitseliidu nais- ja noorteorganisatsioonide juhid.
Rohkem pilte näeb siit: PILDIGALERII