Teksti suurus:
A A A

6.aprillil toimub Pärnus Sinilillekampaania avamine ja Sinilillejooks

04.04.2019
6. aprillil avatakse kampaania „Anname au!“ Sinilillejooksuga Pärnus. Keskväljakul näeb Kaitseliidu ja liitlaste tehnikat, oma tegevust tutvustavad politsei, päästeamet ja paljud teised organisatsioonid, pakutakse sõdurisuppi ning sooja teed.
Üritus algab Pärnu keskväljakul kell 11, Sinilillejooksu start antakse kell 13 Pärnu Keskraamatukogu kõrvalt. Oodatud on kõik suured ja väikesed jooksusõbrad.

Kell 14 Endla teatri kohvikus kohtumine veteran Taavi Laasikuga, kes räägib oma tööst Liibanoni rahuvalveoperatsioonil teabeohvitseri ja fotograafina.

Sinilillejooksu pikkus on 3,2 km. Lisaks jooksule on võimalik igal soovijail end enne jooksu proovile panna sooritades kõikidele tegevväelastele kohustuslik 2019. aasta üldfüüsiline test (loe lähemalt siit).

Iga osaleja saab hiljem endale Kaitseväe juhataja signatuuriga interaktiivse Sinilillejooksu diplomi koos oma testi tulemustega. Jooksude võitjaid autasustatakse unikaalse Sinilillejooksu medaliga.
 
Kuni 12-aastased lapsed on oodatud jooksma tasuta Sinilillekese jooksudel.

Heategevuslik Sinilillekampaania tunnustab tervislikke eluviise ja kutsub kõiki Eestimaa inimesi liikuma ning läbi tervisespordi andma au neile meestele ja naistele, kes on rahvusvahelistel operatsioonidel Eesti julgeoleku eest seisnud.

Sinilillejooksult kogutud annetused suunab MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing toetamaks tervishoiu ja spordi valdkonda laiemalt ning veterane ja nende lähedasi. Täpsemate 2019.aasta annetuse sihtide kohta saate lugeda siit.

Tänavu aprillikuus viiakse Sinilillekampaaniat läbi juba kuuendat korda andmaks au Eesti kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele. Sinilillejookse viiakse läbi Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Kopenhaagenis ja Brüsselis.

Täpsem info ja jooksule registreerimine: http://annameau.ee/sinilillejooks/

Tule, anname veteranidele au!