Teksti suurus:
A A A

31 aastat tagasi taasloodi Kaitseliidu Pärnumaa malev

06.08.2021
5. augustil 1990. aastal kogunesid Pärnu kuursaali isamaaliselt meelestatud Eesti Vabariigi kodanikud, et taastada pärast 50-aastast pausi Pärnumaal Kaitseliidu tegevus. Kokku kutsutud suurkogu raames kinnitati ära Pärnumaa ja Pärnu linna Kaitseliidu maleva põhikiri ning valiti malevapealikuks kunagine noorkotkas ja pataljon „Narva“ võitleja Lembit Mägedi. Malevapealiku abiks sai Hannes Toomsalu.
Maleva taasloomise aastapäeva puhul on malevapealik kolonelleitnant Tõnu Miilil hea meel tervitada kõiki praegusi ja endisi kaitseliitlasi. „Mõne päeva pärast tähistame Eesti Vabariigi taasloomise 30. aastapäeva. Kaitseliidu tegevuse taastamine ja Pärnumaa maleva uuesti üles ehitamine oli kindlasti üks samm, mis viis meid oma riigi taastamisele lähemale. Kaitseliidu eesmärk on vabale tahtele ja omaalgatusele toetudes seista rahva ja riigi püsimise eest ning selle eesmärgi eest seisame ka 31 aastat peale maleva taasloomist,“ sõnas kolonelleitnant Tõnu Miil.
 
Kolonelleitnant Tõnu Miil viibis eile, 5. augustil Saaremaal Admiral Pitka luurevõistluse staabilaagris. Rõõm oli pakkuda laagrilistele torti ja väärikalt tähistada Pärnumaa maleva taasloomise 31. aastapäeva.