Teksti suurus:
A A A

23. aprill on veteranipäev

22.04.2020
Veteranipäeva tähistamisega 23. aprillil täname ja tunnustame neid mehi ning naisi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut ja rahvusvahelist tõsiseltvõetavust, samuti nende perekondi ja lähedasi. Veteranipäev on uus kasvav ja laienev traditsioon, mis sai alguse 2013. aastal.
2020. aastal tähistame veteranipäeva heisates 23. aprillil veteranide auks lipud ning mälestades hukkunud kaitseväelasi.

NELJAPÄEV, 23. aprill

Kell 7.00 Riigilipu heiskamine. Kutsume kõiki üles heiskama riigilippe kõikjal Eestis!

Kell 10 toimub Tapa linnakus Afganistanist Camp Bastionist ära toodud ausamba juures langenute mälestamine, mida on väisamas kaitseminister, kaitseväe juhataja, Kaitseliidu ülem, veteranide ühingu esindaja ning vabariigi presidendi käsundusohvitser. Suuremal avalikkusel pole sel aastal tseremoonial osalemine riigis kehtivale eriolukorrale võimalik.

Kell 12.30 toimub kaitseväe kalmistul peakaplani eestvedamisel tseremoonia, kus leiab aset veteranide mälestustule õnnistamine, laternate süütamine ning lähetamine haudadele ja vabadusvõitlusega seotud mälestuspaikadele. (sündmused viiakse läbi vastavalt eriolukorra nõuetele)

Kell 22.05 ETVs Veteranipäevale pühendatud telesaade „Anname Au!“