Teksti suurus:
A A A

21. Saarde kaitsepäev toimub juba sel laupäeval

04.05.2022
Juba traditsiooniks saanud Saarde kaitsepäev ei jää tulemata selgi aastal. Kogukonna ohutusele tähelepanu pöörav üritus toimub tänavu juba harjumuspärases kohas Lauri karjääris.
Mullu tähistati Saarde kaitsepäeva 20. tähtpäeva ning seetõttu korraldati see ka tavapärasest mõnevõrra suuremalt. Tänavu on kogukonnaüritus küll natukene väiksem. Sellest hoolimata jagub juba tuleval laupäeval Lauri karjääris uudistamist suurematele kui väiksematele ning harivaid toimetusi pakutakse eri vanuses külalistele.
Kogupereürituse mõtteks on ikka olnud kogukonna turvalisuse suurendamine ja kohal ongi erinevad organisatsioonid ja asutused, mis selle eesmärgi saavutamisega seotud. Muidugi on esindatud nii Kaitseliidu kui Naiskodukaitse vabatahtlikud. Teiste seas osalevad aga ka päästeameti kui politsei- ja piirivalveameti esindajad.
Külastajaid ootavad nii relvanäitus kui turvalisuse ja elanikkonnakaitse töötoad. Uutest tegevuspunktidest saab välja tuua varjevõrgu punumise töötoa ja Filipiinide võitluskunsti enesekaitseõppe. Kohapeal jagatakse soovijatele loomulikult infot, kuidas saab astuda esindatud organisatsioonide vabatahtlike ridadesse.
Kaitsepäev toimub Saarde vallas Lauri karjääris 7. mail kell 11-14. Ühtlasi saavad kogu päeva jooksul kätt proovile panna laskurid, sest maha peetakse traditsiooniline kaitsepäeva laskevõistlus.

Foto: Reelika Riimand