Teksti suurus:
A A A

20. Saarde kaitsepäev on pühendatud Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 30. aastapäevale

18.08.2021
21. augustil toimub Pärnumaal Kilingi-Nõmmes XX Saarde kaitsepäev. Pika traditsiooniga üritus on juubeliaasta puhul tavapärasest võimsam ning pühendatud Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 30. aastapäevale. Lisaks kogukonna ohutusele keskenduvale perepäevale ja laskevõistlusele arutletakse Saarde kaitsepäeval julgeoleku teemadel ning õhtu lõpus saab nautida võimsat kontserti.
Seekordne perepäev on hajutatud kogu Kilingi-Nõmme keskuse territooriumile. Koos üritust vedavate Saarde valla, Kaitseliidu ning Politsei- ja Piirivalveametiga jagab kaitsepäeval eluks vajalikke tarkusi üle 30 asutuse ja organisatsiooni ning päeva läbiviimisesse panustab üle 300 ametniku ja vabatahtliku.
 
Kilingi-Nõmme suveaias arutlevad sisejulgeoleku teemadel Kaitseliidu ülem Riho Ühtegi ja Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher. Vestlust juhib Toomas Sildam.

Suveaias toimuval kontserdil mängivad Kaitseliidu Pärnumaa maleva orkester Saxon Brass Band ning Politsei- ja Piirivalveameti orkester. Õhtu lõpetab Metsatöll.

Perepäev Kilingi-Nõmmes toimub kell 12–17, laskevõistlus Lauri karjääris kell 8-13. Arutelu sisejulgeoleku teemal toimub suveaias kell 17-18.30, õhtune kontsert algab samas kell 19. Üritus on pealtvaatajatele tasuta.
 
Lisainfot saab Saarde kaitsepäeva Facebooki-lehelt.