Teksti suurus:
A A A

18.03 – 19.03.2016 toimus ülekaitseliiduline valmisolekuõppus

21.03.2016
Kaitseliidu ülema brigaadikindral Meelis Kiili sõnul olid tulemused korralikud. „Tänan kõiki, kes kohale tulid ja ka neid, kes tulla ei saanud, aga sellest teavitasid,“ ütles kindral Kiili.
„Õppuse tagasiside on meile hindamatu väärtusega ja annab võimaluse edaspidist tegevust oluliselt parandada. Oluline sõnum kogu Eestile on, et meie riik on täna paremini kaitstud kui kunagi varem. Riigikaitse heidutus on usutav, kui me kaitsmist ka tegelikkuses harjutame,“ rõhutas kindral Kiili.

Valmisolekuõppuse eesmärk oli hinnata Kaitseliidu üksuste valmisolekut täita sõjalisest valmisolekust lähtuvaid ülesandeid. Kaitseliitlased harjutasid õppusel üle Eesti teavitamis- ja kogunemisprotseduure ning mõned üksused ka ümberpaiknemist.

Pärnumaa maleva allüksused said ülesande sooritada rännak Piirsalu linnakusse ja ala julgestada. Ülesanna täideti edukalt ja valmis jõuti kiiremini kui kästud.

Malevapealik kolonelleitnant Tõnu Miil tänab ka omalt poolt kõiki, kes õppusest osa võtsid. „Paljud kaitseliitlased pidid oma nädalavahetuse plaanid ümber korraldama. Ma hindan kõrgelt kõigi panust, kes leidsid võimaluse õppusel osaleda. Tänan ka neid, kes kohale tulla ei saanud ja sellest teada andsid. Oluline on, et me saime ühendust enamuse Pärnumaa maleva kaitseliitlastega ja võimaliku ohu korral oleme me võimelised reageerima kiirelt,“ sõnas kolonel Miil.

Pärnumaa maleva kaitseliitlastel, kellel kaasnesid õppusega kulud, palume täita kulude hüvitamise avaldus ja see malevasse esitada. Õppuse nime alla märkida KRATT16. Avalduste näidised on maleva kodulehel kasulike viidete all.