Teksti suurus:
A A A

Vändra võistkond sai Põrgupõhjal kolmanda koha

14.07.2014
Autor: Kristjan Prii
Selleaastasel Põrgupõhja retkel sai kaitseliitlastest parima koha Pärnumaa maleva Vändra võistkond, kes jõudis kolmandale kohale. Võistluse võitis Kalevi jalaväepataljoni võistkond, Päästearmee jäi teiseks.

Tänavusel Põrgupõhja retkel osales 22 võistkonda. Neist üks oli naiste võistkond ja üks võistkond Rootsi Kuningriigist. Retkelised liikusid Raplamaal Vigala, Sulu, Velise, Järvakandi ja Eidapere piirkonnas.

Põrgupõhja retk on pühendatud RVLi (Relvastatud Võitluse Liit) võitlejatele ning teistele metsavendadele, kes ei alistunud võõrale võimule. Võistlejad moodustasid võistluse ajaks üksiku metsavendade salga, kelle põhiülesandeks oli liikuda varjatult etteantud ajagraafikus läbides kontrollposte ning postkaste, kus tuli täita erinevaid ülesandeid. Ülesannete valikul lähtuti sellest, mida peab oskama, et ennast ja teisi ekstreemsetes oludes aidata, kuidas ellu jääda.

Võistluse eesmärk on selgitada välja parimad kõigist osalejatest, kes suudavad mõelda, tegutseda ja täita ülesandeid suure füüsilise koormuse ja stressi tingimustes, äratada huvi üleelamisoskuste ja matkatarkuste ning sõjaliste oskuste vastu. Samuti jäädvustada vabadusvõitluse ajalugu ning tutvustada Eesti mitmekülgset loodust.