Teksti suurus:
A A A

V.Kuke nimeline laskevõistlus

03.09.2015
30. augustil toimus Pärnumaa maleva laskevõistlus. Võistlust on korraldatud juba kolmel aasta ning selle eesmärgiks on laskespordi propageerimine ja Vladimir Kuke mälestamine. Vladimir Kukk elas aastatel 1911 - 1990, töötas Pärnu maleva staabis kirjutajana ja oli suurepärane laskur. 1939 aastal kuulus Eesti koondisesse ning osales Luzernis toimunud laskmise MM-il. Võistkond, mille liige oli ka V.Kukk, võitis 1939 aastal sõjapüssist laskmises, 3x20 lasku, meeskondliku pronksmedali.
Meie laskevõistlus oli seekord mitmes mõttes eriline: Pärnus elav Jüri Kukk oli vaatamiseks kaasa toonud V.Kuke omaaegsed auhinnad mitmetelt laskevõistlustelt ja nende seas oli ka pronksmedal 1939. aasta MM-lt. Teine eriline moment seisnes selles, et laskevõistlust sai korraldada Kikepera harjutusvälja vastvalminud Lutsu laskeväljal, kus on nüüdsest väga head tingimused laskeväljaõppe läbiviimiseks.
Laskevõistlusel osalesid traditsiooniliselt Pärnumaa maleva kõigi nelja malevkonna neljaliikmelised esindusvõistkonnad ja võistkond Saaremaa malevast. Lasti neljast erinevast relvast - automaadist AK-4, vintpüssist M28/30 SKY, automaadist M16A1 ja püstolist 1911 Colt. Võistkonna iga liikme isiklikud tulemused liideti kokku ja saadud summa määras võistkondliku paremusjärjestuse. Parimaks võistkonnaks osutus juba kolmandat aastat järjest Pärnu malevkond koosseisus Kaupo Varik, Meelis Sinijärv, Aare Väliste ja Toomas Juksaar kokku 1374 punktiga. Neile järgnesid Saaremaa malev 1302 punktiga ja Korbe malevkond 1211 punktiga. Alati on tunnustatud ka parima individuaalse tulemuse saavutanud laskjat. Ka siin ei olnud üllatusi ja kolmandat aastat järjest oli parimaks Toomas Juksaar isikliku 438 punktiga.
Selline oli seekordne laskevõistlus, traditsioonid jätkuvad juba järgmisel, 2016. aastal.

Vsrs Rainer Ristimets
relvur