Teksti suurus:
A A A

„Utria dessant 2016“ osaleb kolm maleva võistkonda

14.01.2016
Täna õhtul kell 22.00 läheb patrullvõistluse „Utria dessant“ starti kolm Kaitseliidu Pärnumaa maleva võistkonda.
 
Sama palju võistkondi on jõukatsumisele välja pannud ka Tallinna malev ning kahe meeskonnaga lähevad võistlustrassile Alutaguse ja Saaremaa malevad. Ühe võistkonnaga on stardis Harju, Võrumaa, Järva ja Rapla malevad. Kaitseväge esindavad Scoutspataljon kolme, Kõrgem Sõjakool kahe ning Kuperjanovi jalaväepataljon ühe võistkonnaga. Teistest jõustruktuuridest on kohal Tallinna vangla võistkond.
 
Lisaks lähevad  võistlusrajale naiskonnad Naiskodukaitse Võrumaa ja Järva ringkondadest ning kuus külalismeeskonda piiri tagant - kaks Saksamaalt ja Rootsist, üks Poolast ja Soomest. Kokku osalb aastal osaleb luurepatrulide võistlusel 30 võistkonda.

"Utria dessant 2016" lõpeb lõpujooksu finišiga laupäeva hommikul Sinimägedes 1944.a. lahingute memoriaali juures. Võistluste pidulik lõpetamine algab laupäeval 16.00 Sinimägede uues koolimajas.

Utria dessanti korraldavad ERNA Selts, Kaitseliit ja Vaivara vallavalitsus salates 1999.aastast, meenutamaks Vabadussõja suurimat dessantoperatsiooni, mille tulemusel puhastati 17. - 19. jaanuaril 1919.a.  punastest Narva-Jõesuu, Narva ja Jaanilinn. Vabadussõja suurima dessantoperatsiooni üldjuht oli toona kapteni aukraadi kandnud Johan Pitka. Dessantrühmi juhtisid major Martin Ekström, staabikapten Karl Aleksander Paulus ja kapten Anto Nestori Eskola.