Teksti suurus:
A A A

Toimus sügisene vastuvõtulaager

03.11.2014
Nädalavahetusel toimunud Kaitseliidu Pärnumaa maleva vastuvõtulaagris andis vandetõotuse  järgida Kaitseliitlase põhimõtteid ja lubadusi Eesti demokraatliku Vabariigi ees 18 värsket liiget.
 
Vande andmine, kaitseliidu kodukorrast tulenevalt, on nõutav osa kaitseliidu täieõiguslikuks liikmeks saamise protseduurist. Sellele lisaks said kõik osalejad mitmetunnise tutvustuse kaitseliidust ning selle eesmärkidest. Erinevate sektsioonide ülemad tutvustasid oma struktuurüksuste tegemisi ja tõid välja positiivseid külgi, miks uus liige võiks liituda just nendega. Loomulikult on eriala vallik uuele liikmele vabatahtlik ja sõltub huvidest.  Alustada tuleb aga enamusel ühtemoodi, läbida SBK (sõduri baaskursus)  juhul kui ajateenistuses käimata või soov teadmisi värskendada.
Edasi suundus vastuvõtulaager juba masinatel sõites maastikule, kus liikmetel tuli sügispimeduses ja lõkke valgel püstitada telgid ning valmistada maitsev õhtusöök. Kui kõht täis ja ase valmis said kõik küsida ja vabalt rääkida mõtetest  kaitseliidust ja teest selleni. Pärast kosutavat und värskes õhus, ärkamine ja võimlemine karges hommiku-udus. Ei puudunud ka sõduri oskuste tutvustamine ning rividrillid. Hommikupoole tippsündmus oli orienteerumisvõistlus, kus sai proovile panna nii füüsilised võimed kui ka eelnevad teadmised.  Samuti harjutati mitu korda ka vande andmist, et see õppuse lõpus kenasti sujuks.
Vande andmiseks, koguneti Pärnumaa maleva staabihoone esisele platsile, kus malevapealik major Tõnu Miil, pidulikult vande vastu võttis.