Teksti suurus:
A A A

Sõdurioskuste kursus

23.01.2017
Nädalavahetused Kaitseliidus on täis kursusi, võistlusi ja õppusi. Erandiks ei olnud ka lõppenud nädalavahetus.
Pärnumaa maleva kõige värskemad kaitseliitlased kogunesid Potsepa karjääri aladele, et omandada sõduriks olemise algteadmised. Aset leidis Kaitseliidu Pärnumaa maleva sõdurioskuste kursus.

Pühapäeval, 22. jaanuari hommikul valmistusid kursuslased oma viienda õppenädalavahetuse viimaseks harjutuseks. Eelnev öine orienteerumine oli jätnud oma jälje ja nii mõnigi silmapaar näis tavapärasest pisut väsinum.

Viiendal nädalavahetusel õppisid värsked Kaitseliidu vabatahtlikud, tulevased reamehed, milliseid ettevalmistusi tuleb teha enne ülesande täitmisele asumist. Kuidas muuta ennast silmale võimalikult raskesti märgatavaks –  värvitud näod ja keskkonnale vastav maskeering. Õpiti, kuidas hinnata kaugusi ilma mõõtmisvahenditeta ja kuidas liikuda hääletult.

Varasemalt õpitud tarkuste kohaselt olid kõik ennast kuuseokstega moondanud ja muutnud ennast kuusemetsa taustal peaaegu nähtamatuks. Ülejäänu sõltus kursuslastest endist.  Eesmärk oli liikuda hääletult vastase seljataha, kätte saada seljakott ja viia see tagasi oma laagrisse. Abiks oskused ja teadmised, mis viie nädalavahetusega on selgeks õpitud.

Sõdurioskuste kursus on jõudnud poole peale ja õige pea on Kaitseliidu Pärnumaa maleval uued väljaõpetatud reamehed. Kursuse lõpetamiseks tuleb läbida veel mõned õppenädalavahetused, omandada uusi teadmisi ja sooritada sõdurioskuste viimane teadmiste kontroll ehk lõpurännak.

Vaata pildialbumit maleva Facebook`i lehel.