Teksti suurus:
A A A

Saarde vallas peeti kaitsepäeva

10.05.2014
10. mail peeti Pärnumaal Lauri karjääris Kikepera malevkonna eestvedamisel Saarde valla kaitsepäeva, mis meelitas kohale ligikaudu sadakond inimest lähedal asuvast Kilingi-Nõmme linnast ning teistest ümerkaudsetest asulatest.

Kunagisest kaitseliidu, politsei ja piirivalve vahelisest laskevõistlusest on praeguseks välja kujunenud kogukondlik rahvaüritus, mille eesmärgiks on tihedamalt omavahel siduda kohalikke elanikke ning piirkonnas tegutsevaid jõustruktuure.

„Siin saavad kokku nii kohalikud kaitseliitlased kui jahimehed, kes ühistest huvidest hoolimata ei pruugi alati teineteist tunda,“ ütles Kikepera malevkonna pealik Aldo Avaste, kes oli ühtlasi ka üks kaitsepäeva eestvedajaid.

Tema sõnul aitab seda sidet tugevdada ka ürituse ajal korraldatav laskevõistlus, millest saavad lisaks jõustruktuuride esindajatle osa võtta ka kõik kohalikud elanikud, kel on olemas kehtiv relvaluba. Arvestust peeti nii võistkondlikult kui individuaalselt ning parimatele täpsusküttidele olid välja pandud ka meened.

Juba 13. korda Lauri karjääris toimunud Saarde valla kaitsepäeva õnnestumise eest kandsid hoolt Kaitseliidu Pärnumaa malev, politsei- ja piirivalveamet, Eesti Punane Rist, Eesti Naabrivalve, Päästeamet ning kohalikud jahiseltsid.

Üritusele pani õla alla ka kaitseväe suurõppuse Kevadtorm raames Kilingi-Nõmmele paigutunud Logistikapataljon, kes tutvustas huvilistle oma rasketehnikat.