Teksti suurus:
A A A

Registreeru Scoutsrännak 2015`le

06.02.2015
Alanud on registreerimine iga aastasele Scoutsrännakule.
„Scoutsrännak 2015 „ toimub 02.04.2015 Paldiskis.
Registreerud saab kuni 03.03.2015 emaili aadressil aleksei.vistunovkaitseliit.ee
Registreerimisel kindlasti ära märkida järgmised asjad:
  1. ees- ja perekonna nimi
  2. isikukood
  3. allüksus
  4. millise vormiga rajale minnakse, (vorm nr 1 või vorm nr 2)

Tutvustus:
„Scoutsrännak 2015” on pühendatud Scoutspataljoni taasloomise 14. aastapäevale (29. märts 2001.a). 2015. aastal toimub see traditsiooniline rännak juba kaheteistkümnendat korda. Rännaku eesmärkideks on tutvustada 1. Jalaväebrigaadi koosseisu kuuluvat Scoutspataljoni, tähistada Scoutspataljoni taasloomise aastapäeva ning tutvuda Pakri poolsaare vaatamisväärsustega. Üritus sümboliseerib jõustruktuuride ühtekuuluvust. Rännakust võivad osa võtta kõikide jõustruktuuride esindajad (politsei, piirivalve, päästeamet, kaitsevägi, kaitseliit) ja tsiviilisikud. Osalejate vanus, auaste ja sugu ei ole olulised. Rännakul valib iga võistleja oma tempo ning liikumisformatsiooni. Rännaku pikkuseks on umbes 30 km ja selle läbimiseks on aega 8h.
 
Ürituse ajakava:
Scoutsrännak toimub 02.04.2015 ajavahemikul 09.00-17.00.
Saabumine Paldiski’sse mitte hiljem kui 08.00
07.00 – 08.30 - saabumine 1. Jalaväebrigaadi territooriumile, kohaloleku kontroll ja seljakoti kaalumine;
09.00 – ühisstart;
09.00 -17.00 – jalgsirännak „Scoutsrännak 2015“ marsruudil;
12.00 -17.00 - finiš ja seljakottide kaalumine, autasustamine, toitlustamine.
 
Rännakul osalejate arv on piiratud 1700 osalejaga. Info osalejate piirarvu täitumisest antakse kodulehel (scouts.mil.ee) teada. Juhul kui osalejate piirarv ei täitu on registreerimise viimaseks päevaks 26.03.2015.

"SCOUTSRÄNNAK 2015" JUHEND
 
Varustus
 VORM nr 1
1. Kaitseväe välivorm
2. Saapad
3. Seljakott (arvesse läheb AINULT SELJAKOTT- rakmete, lahingvesti vms kasutamise korral liigitatakse võistleja automaatselt VORM nr 2 kasutajaks)
4. Teenistusrelv (automaat) + 1 salv ilma laskemoonata.
Seljakoti raskuseks peab olema vähemalt 10 kg (ilma relva, salve, vee ja toidu kaaluta). Vajadusel lisatakse kaalu liivakotikestega. Rännaku ajal võib relv olla seljakotis.
 VORM nr 2
1. Vabalt valitud vorm
2. Vabalt valitud jalanõud
3. Seljakott, rakmed, lahingvest vms
Seljakoti (rakmete, lahingvesti) raskuseks peab olema vähemalt 15 kg (ilma vee ja toidu kaaluta). Vajadusel lisatakse kaalu liivakotikestega.
 
NB! Seljakoti kontroll-kaalumine toimub vahetult enne starti ja pärast finišit. Võistleja, kelle seljakoti raskus on finišis lubatust väiksem, diskvalifitseeritakse (st. ametlikes protokollides inimene ei kajastu, kuid rännaku läbimise rõõm jääb).
Rännakumarsruudi üldkirjeldus
Rännakumarsruut läbib Pakri poolsaare ja selle ümbruse looduskauneid kohti ja vaatamisväärsusi. Seoses varakevadega võivad teed ning rajad olla libedad, porised ja vesised. Põhiosa rännakumarsruudist kulgeb mööda kõrvalisi teid, kus liiklusoht on minimaalne. Rännakumarsruudil ei ole takistusi ning puudub vastutegevus. Rännakumarsruudil on teede ristumiskohtades väljas juhatusmeeskonnad. Marsruut on maastikul tähistatud lindiga ning igas julgestuspunktis kilomeetritähis koos infoga (kaart), kus kohas parajasti asutakse. Rännakumarsruudil ei ole lubatud kasutada põhiteelt kõrvale suunduvaid otseteid. Liikumist Paldiski linnas ning maanteeületusi julgestab Sõjaväepolitsei.
 
Julgestus
Suuremad ristmikud on julgestatud. Rajal liiguvad ringi mobiilsed meditsiinigrupid, kes osutavad esmast arstiabi ja vajadusel evakueerivad vigastatud või haigestunud osalejad lähimasse julgestuspunkti või siis 1. Jalaväebrigaadi Tagalapataljoni meditsiinikeskusesse. Katkestanud, haigestunud või vigastatud osalejad toob julgestuspunktidest ära julgestusauto. Igal osalejal on õigus pöörduda abi saamiseks ükskõik millise liikuva meditsiinigrupi või raja julgestuspunktis asuvate julgestajate poole.
 
Start ja finiš
Scoutsrännakult osavõtjad peavad enne starti läbima kaalumis- ja registreerimistelgi. Pärast seljakoti kaalumist ja osalemise registreerimist liiguvad osalejad lintidega tähistatud ootealale, kus oodatakse ühisstarti. Peale kaalumist ilma mõjuva põhjuseta enam ootealast lahkuda ei tohi! Start antakse helisignaaliga (soomukilt). Finišeerimine toimub sekretariaadi telgis, kus fikseeritakse distantsi läbimise aeg ning kaalutakse varustus. Pärast lõpetamist on võimalus kasutada pesemiseks sauna ja duširuume. Pesemiskohtade kohta saab informatsiooni kohapeal olevatelt organiseerijatelt.
 
Toitlustamine
Umbes 10 km asub rännakumarsruudil sõdurikodu, kus raha eest on võimalik osta pirukaid ja muid magusaid ja soolaseid suupisteid. Rännakumarsruudi 20. kilomeetril pakutakse osalejatele tasuta sooja mustikasuppi. Vee ja tee jagamise punktid on julgestuspunktides ning finišis. Vesi ja tee on tasuta. Peale finišeerimist pakutakse osalejatele 1.Jalaväebrigaadi Tagalapataljoni sööklas tasuta sooja sõdurisuppi.
 
Autasustamine
Scoutsrännaku läbimise arvestamine toimub kahes kategoorias. Esimesse kategooriasse kuuluvad kõik rännaku sooritajad, kes kasutavad rännaku läbimiseks vormi nr. 1. Teise kategooriasse kuuluvad kõik, kes kasutavad rännaku läbimiseks vormi nr. 2.
 
Iga lõpetanu olenemata kategooriast, kes läbib rännakumarsruudi alla 8 tunni, saab vahetult peale finišit Scoutsrännaku läbimist tõendava sertifikaadi.
 
Kolm esimest meest ja kolm esimest naist esimesse kategooriasse kuuluvat finišeerijat saavad karikad, mis antakse üle vahetult peale finišeerimist. Juhul kui esimene vormis nr. 1 finišeerija ületab rajarekordi (2:38:00), antakse talle uue rajarekordi püstitamise eest erimeene.
 
100 esimest esimesse kategooriasse kuuluvat rännaku lõpetajat, kolme esimest  esimesse kategooriasse kuuluvat naist (kui nad ei tulnud 100 esimese hulka) ning esimest teise kategooriasse kuuluvat meest ja naist  autasustatakse Scoutspataljoni embleemiga T-särgiga.
Rännaku medali saavad need esimesse kategooriasse kuuluvad lõpetajad, kes läbivad rännaku alla 4h 30min. Teise kategooriasse kuuluvad lõpetajad saavad rännaku medali siis, kui nende rännakuks kulunud aeg jääb alla 4 h.
Auhinnad:
Rajarekordi püstitajale
Vorm 1 esimesele kolmele mehele
Vorm 1 esimesele kolmele naisele
Vorm 2 esimesele mehele ja naisele
Lohutusauhind viimasele lõpetajale
 
Sponsorid (tagavad auhinnad):
AS GALVI-LINDA , GLADIUS BALTIC OÜ, MATKASPORT, FOXBERG ja EUROSEC
 
Lõppsõna
Pärast Scoutsrännaku läbimist üldist lõpurivistust ei toimu. Peale pesemist, sooja supi söömist ning näituse külastamist lahkuvad võistlejad 1. Jalaväebrigaadi territooriumilt iseseisvalt.
Jõudu, jaksu ja head tuju rajale.