Teksti suurus:
A A A

Rahvusvahelisel luurevõistlusel stardivad ka pärnakad

01.08.2016
Tänavusel rahvusvahelisel admiral Pitka luurevõistlusel läheb rajale 26 võistkonda üheksast riigist. Nende hulgas ka üks Kaitseliidu Pärnumaa maleva esindus.
Mitmetel varasematel patrullretkedel hästi silma paistnud Pärnumaa maleva I võistkonna liikme Janno Lampp’i sõnul on tunne enne jõukatsumist igati hea, hoolimata sellest, et meeskond ei stardi päris samas koosseisus nagu tavaliselt.

„Üks meie võistkonnakaaslane peaks kohe-kohe isaks saama, mistõttu otsustas ta raske südamega koju jääda,“ sõnas Lampp. Muretsemiseks siiski põhjust ei ole, sest asendusmehena läheb rajale kogenud militaarsportlane Kristo Sinivee, kes alles mõned nädalad tagasi saavutas koos Vändra relvavendadega samas Raplamaal peetud Põrgupõhja retkel esimese koha.

Sinivee möönis, et väike ärevus on ikka sees, aga eelkõige teada tuntud raske maastiku, mitte varasemalt juba hästi kokku töötanud meeskonda sulandumise tõttu. „Usun, et meil ei teki probleeme ja isegi kui tekib, siis suudame need rahulikult ühtse meeskonnana ära lahendada,“ lausus Sinivee. „Olen alati arvanud, et alati tuleb anda endast parim, küll siis ka tulemused järgi tulevad,“ lisas ta.

Võistkonna kolmanda liikme Jaan Pillman`i peamiseks eesmärgiks tänavusel võistlusel eneseületus, sest ta alles taastub hiljutisest pöidlaluu murrust. „Eks see annab veel pikalt tunda ning võib hakata ka mingil määral ülesannete täitmist segama, aga loodan, et mitte väga palju,“ rääkis Pillman. „Tunne on igatahes hea, ootan palju põnevust ja võimalust kombata oma võimete piire,“ sõnas ta.

Pärnumaa maleva esimesse võistkonda kuuluvad Janno Lampp, Jaan Pillman, Tarmo Tuuling ja Kristo Sinivee. Neile pakuvad konkurentsi Poola, Soome, Taani, Suurbritannia, Rootsi, Ameerika Ühendriikide, Hispaania ja Leedu riigikaitseorganisatsioonid, kohalikud jõustruktuurid, kaitseliitlased ja kaitseväelased.

Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist. Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.

Selleks peavad võistlejad nelja päeva jooksul läbima varjatult linnulennult ligi sada kakskümmend kilomeetrit ning täitma kontrollpunktides mitmeid erinevaid ülesandeid alates laskmisest ning lõpetades veetakistuse ületamisega.Kaitseliidu korraldatava militaarvõistluse ülem on Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili, võistluste peakohtunik on Soome reservohvitser kapten Tomi Haimelin. Võistluse peakorraldaja on Kaitseliit, ettevalmistusele ja läbiviimisele on kaasatud nii kaitsevägi, Erna selts, laskurliit kui teised organisatsioonid. Kokku võtab võistlusest ja selle korraldamisest osa pea pooltuhat inimest.


PILT: Eha Jakobson