Teksti suurus:
A A A

Pärnumaa malevast läks admiral Pitka luurevõistlusel rajale kolm võistkonda

06.08.2014
Täna öösel alanud admiral Pitka luurevõistlusel on võistlustules ka Pärnumaa maleva kaitseliitlased.
5.-9. augustini põhiliselt Lääne-Virumaal toimuval admiral Pitka luureretkel võtavad üksteiselt mõõtu kuue riigi militaarspordihuvilised. Kokku läheb rajale 26 võistkonda, kellest üheksa on välismaalt. Kaitseliidu Pärnumaa malevast pakub neile konkurentsi kolm meeskonda. Lisaks on malev välja pannud ka null-meeskonna Pärnumaa ringkonna kodutütarde baasil.

Kuigi võidu peale lähevad välja loomulikult kõik, on selles suhtes natuke paremas positsioonis Pärnumaa maleva II võistkond kooseisus Janno Lampp, Jaan Pillman, Tarmo Tuuling ning Taavi Tilk, kes on noppinud hulganisti kõrgeid kohti mitmetelt hiljutistelt luurevõistlustelt.

Meestel on ette näidata esikoht tänavu talvel aset leidunud patrullretkelt Utria dessant, mis tagas neile ka osaluse admiral Pitka luurevõistlusel. Samuti tõusid nad pjedestaali kõrgemale astmele mai alguses Inglismaal peetud jõukatsumisel Altcar Challenge, kus nad edestasid tihedas rebimises võistlust aastaid valitsenud Briti merejalaväelasi. Peale selle on mehed end heast küljest näidanud ka mitmetel kohalikel patrullretkedel.
Võistkond ise muidugi oma kõrgetest kohtadest suurt numbrit ei tee. „Eks need tulemused on tulnud aastate jooksul omandatud kogemuste najal,“ arvas Janno Lampp maleva II võistkonnast. Kui vanasti olid nad noored ja ei mõelnud võib-olla kõike väga täpselt läbi, siis nüüd tegutsevad nad märksa kalkuleeritumalt.
„Iga mees teab, mida ta tegema peab ning see ongi meile viimasel ajal edu toonud,“ rääkis Lamp.
Malevakaaslaste tugevus teisi Pärnumaa võistkondi ei kohuta. Pigem on nad keskendunud  enda võistlusele.
 
„Enda valmisolekut kontrollisime paar nädalat tagasi toimunud Põrgupõhja retkel, kus saime kolmanda koha,“ ütles Pärnumaa maleva I võistkonna liige Kristo Sinivee. „Kui ettevalmistust on tehtud, siis ilmselt tuleb ka hea tulemus. Vähemalt esimese viie sisse tahame tulla küll,“ lisas ta.
 
Pärnumaa maleva III võistkond hindab enda taset heaks. „Meeste moraal on kõrge ning meeskonnavaim tugev,“ sõnas võistkonna liige Lauri Laapas. „Maleva teised võistkonnad on küll väga heal tasemel, kuid me seda väga ei pelga. Kuna me oleme alles suhteliselt noored, siis me alles omandame kogemusi,“ selgitas ta.
 
Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist.  Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.
 
Selleks peavad võistlejad nelja päeva jooksul läbima varjatult ligikaudu 120 kilomeetrise trassi, ületama mitmesuguseid nii looduslikke kui inimese poolt tehtud takistusi ning täitma teepeale jäävates kontrollpunktides erinevaid ülesandeid alates kauguste hindamisest ning lõpetades laskmisega.
 
Kaitseliidu korraldatava militaarvõistluse ülem on Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili, võistluste peakohtunik on Soome reservohvitser vanemleitnant Tomi Haimelin. Võistluse peakorraldaja on Kaitseliit, ettevalmistusele ja läbiviimisele on kaasatud nii kaitsevägi, Erna selts, reservohvitseride kogu, laskurliit kui teised organisatsioonid. Kokku võtab võistlusest ja selle korraldamisest osa üle kolmesaja inimese.