Teksti suurus:
A A A

Pärnumaa kodutütred ja noorkotkad ning „Kivid ja kännud“

13.04.2016
Reedel, 15. aprillil saab alguse Pärnumaa kodutütardele ja noorkotkastele juba traditsiooniks saanud  võistlusmatk „ Kivid ja kännud“. Matkal osalevad kodutütarde, noorkotkaste ja ka naiskodukaitsjate neljaliikmelised võistkonnad. Linnulennult 30-kilomeetrisel rajal tuleb täita kõikvõimalikke ülesandeid ja hakkama saada vastutegevusega.
 
Võistlustulle astub 21 võistkonda, kes kogunevad reede õhtul Halinga jahiseltsi majas (Söödi talus), start antakse laupäeva varahommikul. Tugevamad ületavad finišijoone Soonatgana maalinnuses eeldatavalt pühapäeva lõunal.  Jalgsirännakul tuleb meeskonnal hakkama saada rasketes tingimustes ning proovile pannes oma varem omandatud teadmisi ja oskusi.

Võistkonnad läbivad rajal kontrollpunkte, kus kaasa võetud vahendite ja kõrvalise abita tuleb lahendada meditsiini-, side-, luure- ja mitmeid üllatusülesandeid ning ületada veetakistus. Ülesannete lahendamisel on oluline meeskonna sisene koostöö.

Selleaastasel võistlusmatkal „Kivid ja kännud“ on uudisena avatud ka rada noorematele võistlejatele. Neilgi tuleb jalgsi orienteerudes ja ülesandeid täites läbida matkarada, aga aega selleks peaks kuluma poole vähem.

Võistlus lõpeb pühapäeval, 17. aprillil orienteeruvalt kell 15.00 Söödi talus, kus parimad meeskonnad saavad ka auhinnatud.

Võistluse viivad läbi Kodutütarde Pärnumaa ringkond, Noorte Kotkaste Pärnumaa malev koostöös Kaitseliidu Pärnumaa maleva erinevate malevkondadega.

Lisainfo:
Kristi Kivisaar
Kodutütarde Pärnumaa ringkonnavanem
kristi.kivisaargmail.com
+372 56 464 861

(Pilt on illustratiivne)