Teksti suurus:
A A A

Pärnakad aitasid lõunanaabritel korda majja lüüa

02.09.2015
Reedest pühapäevani võitlesid Kaitseliidu Pärnumaa maleva vabatahtlikud õlg õla kõrval koos oma Zemessardze kolleegidega Aloja ja Ozolmuiza asulate pärast Lätis.

Nagu selgus, olid tundmatut päritolu kaagid hõivanud mõlema küla keskused, mistõttu pidi kaitseliitlastest ning Läti vabatahtliku riigikaitseorganisatsiooni Zemessardze Cesise regiooni võitlejatest komplekteeritud koondüksus nad sealt välja tõrjuma.  

Loomulikult saadi selle ülesande täitmisega ka hästi hakkama, mida kinnitab ka õppuse „Wenden 15“ juht, Zemessardze 27. pataljoni ülem kolonelleitnant Molkins. Tema sõnul näitasid nii Eesti kui Läti vabatahtlikud end väga heast küljest.

„Meil tuli küll ette mõningaid raskusi, kuid üldiselt võib õppusega rahule jääda,“ ütles kolonelleitnant Molkins. „Kaitseliitlased esinesid väga hästi. Nad on vaprad, kogenud ning teavad, mida nad teevad. Kindlasti on asju, mida me saame neilt veel õppida,“ lisas pataljoniülem.

Eestlaste üksust juhtinud lipnik Jaanus Ots leidis samuti, et tegemist oli väga hea õppusega. „Alguses oli pisut keeruline võõras keeleruumis orienteeruda, sidet pidada ning käske anda nii, et ka meie Läti liitlased nendest aru saaksid, kuid me harjusime üsna ruttu sellega ära,“ ütles Ots.

Rühmaülema sõnul olid ka Zemessardze võitlejad igati tublid. „Ma arvan, et taseme poolest nad väga kaitseliitlastele alla ei jää ning sellised koostööõppused ongi head kohad, kus kogemusi vahetada,“ sõnas lipnik Ots.

Kaitseliitlaste ja Zemessardze järgmine ühine harjutus leiab aset juba tänavu detsembris, kui Pärnu linnas ja selle lähiümbruses hakkab möllama Kaitseliidu Lääne-Eesti malevate suurõppus „Orkaan“.