Teksti suurus:
A A A

Noorte Kotkaste ja Kodutütarde ühislaager 2017

24.01.2017
Näärikuu neljandal nädalavahetusel, 21.-22. jaanuaril, toimus Tori Põhikoolis ja selle lähiümbruses Kodutütarde Pärnumaa ringkonna ja Noorte Kotkaste Pärnumaa maleva traditsiooniline ühislaager.
Ühislaagris osales ligi 200 noort koos vabatahtlike noortejuhtide ja abilistega Kaitseliidust. Laagri pealikuks oli rühm Pärnu rühmapealik Alar Tamm ja pealiku abiks rühm Tori rühmapealik Andres Kask. Alaril ja Andresel oli sõlmitud vettpidav leping ilmataadiga ja ilm soosis igati välitegevust.

Kahe päeva jooksul toimus mitmeid eriilmelisi tegevusi. Nende edukaks sooritamiseks tuli proovile panna nii nutikus, osavus kui ka meeskonnatöö oskus. Meeldejäävamad ülesanded olid LEGO-de kokkupanek traatside teel, kus sideaparaadi ühes otsas oli võistleja kokkupanemisjuhendiga ja teises otsas võistleja LEGO klotsidega. Lisaks ka telgipüstitus, kus vanemad noored pidid ülesande sooritamisel kandma gaasimaski, suure auto tirimine ja lükkamine aja peale ning kompassi abil asjade otsimine. Toimus ka igakordne kabe turniir, mille seekord võitis Laura Liis Ansi.

Ühislaager on Kodutütarde Pärnumaa ringkonna ja Noorte Kotkaste Pärnumaa maleva traditsiooniline laager, mis toimub igal aastal jaanuari kuus ja on noorte hulgas väga populaarne. Seda tõestab ka osavõtjate suur arv.

Laagris on noortel tore lävida ja kogemusi vahetada teiste omasuguste isamaaliste vaadetega noortega. Läbi ühiste tegevuste ja ühtsete meeskondadena tegutsemise on hea leida uusi sõpru.

Noored Kotkad ja Kodutütred on Kaitseliidu eriorganisatsioonid. Iga noor tervitab võimalust panustada riigikaitsesse! Selles vaimus ka kodutütred ja noorkotkad tegutsevad. Pärnumaa malevas tegutseb 10 kodutütarde rühma ja 9 noorkotkaste rühma. Rühmi jagub üle kogu maakonna.