Teksti suurus:
A A A

„Muhu karika“ kolmas koht Pärnumaale

27.10.2015
Autor: Tambet Allik
Möödunud nädalavahetusel peetud Kaitseliidu Saaremaa maleva laskevõistlusel „Muhu karikas“ sai Pärnumaa maleva võistkond kolmanda koha. Esimeseks tuli võistkond LRSCE,  kellele järgnes Tallinna maleva esindus.

Pärnumaa maleva võistkonna liige Toomas Juksaar ütles, et tulemusega võib igati rahule jääda, sest konkurents oli tänavusel võistlusel väga kõva. Kõrgest tasemest annab muuhulgas tunnistust tõsiasi, et võistlustules oli ka sportpüssist laskmise maailmameister Soomest.
 
„Võistkondlikult tuli meil avatud sihikutega laskmine vintpüssidest SKY täitsa hästi välja, aga optikaga läksime natuke alt,“ sõnas Juksaar. „Samas nurisemiseks pole ka põhjust, lõppkokkuvõttes saavutasime ju hea kõrge koha“, lisas ta.

Kiidusõnu pälvis ka võistluse ülesehitus, mis ei jätnud võistlejatele väga palju aega lasu sättimiseks. „Kaks minutit ettevalmistuseks – sihikud paika, asend sisse ja tuld. Heal juhul jõudsid tabamust vaadata,“ kirjeldas Juksaar võistlust. „Igatahes väga põnev oli, sest sõjas pole ju ka võimalik lõpmatult lasku sättida,“ sõnas ta.

Tulejoonele saabusid võistlejad Soomest, Rootsist ja Kaitseliidu Pärnumaa, Tallinna, Alutaguse, Tartu, Valgamaa, Saaremaa, Harju, Rapla ja Jõgeva malevatest. Osalejate koguarv küündis seitsmekümneni. Individuaalarvestuses osutus parimaks täpsuskütiks LRSCE liige Aarne Markko, snaipri klassi rändauhinna sai koju viia Olev Lomp ja pikimate distantside kuningaks krooniti Indrek Varba.

Teemakohased praktilised auhinnad esikolmikutele pani välja Soome relvatehas SAKO. Muhu valla auhinna sai võistlusel parima tulemuse saanud (LRSCE). Saaremaa maleva poolsed käsitööna valminud suveniirid täiendasid auhinnalauda ja kuulusid samuti võitjatele.

Võistlus toimus kolmandat korda ja saab järje ka järgmisel aastal. Oodatud on kõikide Kaitseliidu malevate, liitlaste ja partnerite parimad laskurid. Võistluse eesmärgiks on läbi konkurentsi tõsta pikamaalaskjate taset.