Teksti suurus:
A A A

Korbe malevkonna laskevõistlus, Potsepal

01.06.2015
   Pühapäeval, 30. mail, Potsepa laskeväljal, toimunud Kaitseliidu Pärnumaa maleva, Korbe malevkonna laskevõistlusel, võisteldi esimest korda parima laskuri rändauhinna eest. Tasavägisest lahingust väljus seekord võitjana vanemseersant Toomas Juksaar.

    Traditsioonilisel võistlusel võeti  üksteiselt mõõtu nii püstoli- kui ka automaadi laskmises. Püstolilaskmisel oli 10 võistluslasku, automaadilaskmisel 10 lasku lamades (aega 8 min), 10 lasku põlvelt (aega 10 min) ja 10 lasku püstiasendist (aega 12 min). Võisteldi erinevates klassides, nii laskurklassis kui kütiklassis.

    Automaadi laskmise kütiklassis võitis vsrs Toomas Juksaar 266 punktiga, talle järgnes stvbl Aare Väliste 260 punktiga ning kolmandaks mjr Lauri Larm 231 punktiga.
Laskurklassi võitjaks tulistas ennast malevlane Janre Koort 264 punktiga, teine ja kolmas vastavalt malevlane Margo Tärn ning nooremseersant Risto Pulk.

    Täiskaliibrilisest püstolist, laskmises kütiklassis, oli parim Pärnu malevkonna kaitseliitlane Toomas Juksaar, tema järel tasavägiselt leitnant Ats Raudsepp Korbe malevkonnast ja staabiveebel Aare Väliste. Resultaat  mõlemal 85 punkti. Laskurklassi kolm parimat järjestuses Silver Salumets, Margo Tärn ja Maie Pitsal.
 
    „Tänavune võistlus oli osavõturohkeim ja näitas väga häid tulemusi“, sõnas võitjaid autasustanud Korbe malevkonnapealik nooremleitnant Raul Peetson. „Täna, häid tulemusi näidanud sportlasi, oodatakse juba uuel nädalal toimuvatel võistlustel malevat esindama“, kiitis Pärnumaa maleva relvur vanemseersant Rainer Ristimets.
Pildimeenutus: