Teksti suurus:
A A A

Kodutütarde organisatsioon tähistas 23. jaanuaril Pärnus oma 84. aastapäeva

27.01.2016
Anu Tammearu-Mežule
Autor: Jaanus Mehikas Foto: Haide Rannakivi
Kodutütarde organisatsioon tähistas 23. jaanuaril Pärnus oma 84. aastapäeva. Kohale oli kutsutud pea paarsada vabatahtliku noortejuhti ja toetajat üle Eesti ning Kodutütarde peavanem Angelika Naris jagas nii tänusõnu, tänukirju kui teeneteriste.
 
Kodutütarde teeneteristi sai Paikuse Kodutütarde rühmavanem Anu Tammearu-Mežule. Anu kuulub Pärnumaa Kodutütarde juhatusse, on vabatahtlik rühmavanem, juhendab mitut rahvatantsurühma ja töötab Paikuse Põhikoolis huvijuhina. Lisaks kasvatab ta kodus nelja last.

Millega sa vabal ajal tegeled?
(Pikk naeru paus…)
Mulle väga meeldib lugeda. Paikuse Raamatukogu on mu kodu lähedal ja sealt käin ma endale lugemist toomas. Lisaks tegelen ma riskilaste projektiga.
Mulle meeldib ka trennis käia. Kuigi viimasel ajal ma pigem toon ja viin oma lapsi trenni ja ise väga ei jõua. Olen oma laste taksojuht.
Kuidas pidu läks?
Pidu läks väga hästi. Kogu aktust raamis videoläbilõige Kodutütarde ajaloost, mille lõikude vahel jagati tänukirju, lauldi ja esitati võimlemisnumbreid.
Enne üritust oli meil võimlemislaager ning võimlejad said õpitut laval demonstreerida. Lisaks astus üles Pärnumaa Kodutütarde projektkoor ja ka juhid pääsesid lavale laulma. Katsusime kasutada nii palju kui võimalik ainult meie organisatsiooni lapsi ja juhte- nii palju on meil ju tublisid, kes tegelevad saja muu asjaga lisaks kodutütreks olemisele. Ja väga mõnus meeskond on meil ka, kellega koos toimetada.
Su tegevuste nimekiri on päris pikk, kuidas pere sinu elutempoga hakkama saab?
Vanem poeg on noorkotkas, keskmine poeg on peaaegu noorkotkas (vanus veel ametlikult ei luba), tütar on kodutütar ning kõige väiksem poiss veel väike, aga käib juba minuga laagrites kaasas. Lisaks käib meie pereisa võimalusel instruktorina abiks. Nii et nimekiri on küll pikk, aga paljusid tegevusi teeme kogu perega koos.
Kui kaua sa oled kodutütardega tegelenud? Ja millest see alguse sai?
Aprillis saab viis aastat.
Esmakordselt kuulsin Kodutütarde ja Noorte Kotkaste organisatsioonidest ülikooli ajal. Siis tuli paus kuni viis aastat tagasi Rait Vaeno ja Lea Pikker kutsusid mind rühmavanemaks. Mul huvi oli ja nii ma nõustusin. Õnneks sain tuttavaks Triin Laas`iga, kes tundis Kodutütarde organisatsiooni juba varasemalt ja kellega koos me Paikuse rühma juhtima hakkasime.
Kuidas motiveerida noori osalema Kodutütarde organisatsioonis? Muid ahvatlusi ja võimalusi on ju väga palju?
Arvan, et iga rühm on oma noortejuhi nägu. Tuleb lihtsalt ise olla lastele atraktiivne, sest muret, et lapsed ei taha, küll ei ole. Meie rühmas on tüdrukuid vanuses seitse kuni seitseteist.
Ma tahan loota, et me oleme Triinuga head juhid ja et meiega on tüdrukutel tore koos olla ja õppida. Ma olen alati tahtnud oma rühma tüdrukutele eelkõige õpetada elus hakkama saamist. Oleme selles suhtes Triinuga väga ühte meelt.
Kodutütarde teeneterist on käes, kuhu edasi? Teeneterist hõbesõlega ja teeneterist kuldsõlega?
Mulle meeldib olla vabatahtlik rühmavanem. Ma teeksin seda ka ilma medaliteta.