Teksti suurus:
A A A

Kodutütarde ja noorkotkaste edu välisvõistlusel

27.06.2014
Rahvusvaheline võistlus HVULK 2014 toimus 19-22 juuni Norra Kuningriigis. Tulemuseks teine koht 13 võistkonna hulgas. Osalesid Pärnumaa maleva Kodutütred Rebeka Vahkal, Iiris Prosa, Ita Kuusik, Ranne Kuldmaa ja Noorkotkas Siim Aarna ning Harju maleva Noorkotkad Sixten Tedremets, Robin Kinnunen, Joonas Karm, Taavo Karja, Janar Pahka. Esindajateks olid kapten Margo Sai Pärnumaa malevast ja kapten Heiki Pajur Harju malevast.

Võistlus sisaldas mitmeid meeskondlikke jõukatsumisi. Võistkonnas oli 10 liiget, ülesandele lubati reeglina neist 8 ja valik tuli teha enne tegevuse algust. Parima tulemuse saime kõige esimeses ülesandes, mis oli kompleks erinevatest tegevustest: olulise info meeldejätmine ja edastamine, kauguste määramine vahemikus 50-450 meetrit, sihtmärkide leidmine erinevatelt kohtadelt, orienteerumine maastikul, laskmine automaadist. Parima tulemuse raja läbimisel sai meie Rebeka Vahkal, ülejäänud võistkonna liikmed tulid sammuti väga tublidele kohtadele. Näiteks noorkotkas Sixsten Tedremets läbis raja kõige kiiremini, aga ühes ülesandes sai maksimum karistuse, mis jättis ta tahapoole. Kaheksa võistkonnaliikme individuaalsed tulemused liideti kokku ja sellest saadi võistkondade paremusjärjestus. Esimesse päeva mahtus veel seitse meeskondlikku ülesannet, sealt saadud neljas koht andis võimaluse startida järgmisel hommikul liidrina. Järgmise päeva ülesanded ei olnud meile kõige sobilikumad, kuna sealt tuli selgelt välja kohalike treenitus ja hea meeskondlik tase. Laskmine võõrast relvast, tundmatut laskeharjutust ja tulemuseks koht tagumises otsas ei tõotanud head. Meeskondlik kanuusõit ei olnud samuti meile sobilik tegevus, kuna võistkond ei olnud eelnevalt koostööd harjutanud ja puudus ka vastav kogemus. Samal päeval toimus ka kaheksa meeskondlikku võistlust staadionil. Nendel ülesannetel suutsime anda endast parima ja päeva lõpuks oli olemas koht esikolmiku serval. Viimase päeva ülesande eel oli esimene koht püüdmatus kauguses, aga kõik ülejäänud kohad lahtised. Parim võimalik koht, mis erendas oli teine tulemus. Viimase võistluspäeva ülesande sisuks oli laskmine ja jooks, distants 2 korda 1000m. ja kahekesi koos, kõik möödalasud viiest karistati trahviringiga. Jooksu kulg oli väga pingeline ja tulemused ei olnud lõpuni päris selged. Konkurendid kes oleks saanud esikolmiku kohtadele kandideerida ei olnud selleks piisavalt tugevad ja jäid üldises konkurentsis tahapoole. Meie saime sellelt alalt kolmanda koha, mis tagas meile lõpptulemusena teise koha.
Võistlus andis kõigile osalejatele väga olulise kogemuse. Kokku võisteldi kolme päeva jooksul 21 ülesandel ja Norra võistkonnad olid meile tõsised vastased.