Teksti suurus:
A A A

KL Pärnumaa maleva võistkond võitis rahvusvahelise võistluse

05.05.2014
Möödunud nädalavahetusel Inglismaal Liverpooli lähedal peetud rahvusvahelise Altcari sõjalissportliku võistluse võitsid Kaitseliidu Pärnumaa maleva kaitseliitlased, kes edestasid tihedas konkurentsivõitluses napilt teiseks tulnud kohalikke merejalaväelasi.

Altcari sõjaväebaasi ümbruses toimunud võistlusel pidid mehed kahe päeva jooksul orienteeruma Põhja-Inglismaa vaheldusrikkal maastikul ning näitama oma sõdurioskusi kontrollpunktides.

Kokku tuli sooritada 20 erinevat ülesannet, mille hulka kuulusid muuhulgas ka püstolist ja automaadist laskmine, takistusraja läbimine ning tehnika ja relvade tundmine. Samuti pidid võistlejad lahendama mitmeid taktikalisi ülesandeid.

Võitjameeskond, kuhu kuulusid Janno Lamp, Valdo Hälvin, Jaan Pillman ja Taavi Tilk, on pea samas koosseisus silma paistnud ja kõrgeid kohti saavutanud ka mitmetel kodumaistel patrullvõistlustel. Viimati Lääne maleva Valgel laeval ning Utria dessandil. Briti Reservväelaste Assotsiatsiooni eestvedamisel korraldataval jõukatsumisel osalesid nad esimest korda.

Altcari võistluse eesmärgiks on panna proovile vabatahtlike riigikaitseorganisatsioonide liikmete ning reservväelaste teadmised ja oskused. Tänavu osales võistlusel 39 neljaliikmelist võistkonda, kelle hulgast 11 olid väliskülalised.