Teksti suurus:
A A A

Kaitseväelased selgitasid parimaid sangpommispordis

27.01.2017
Üleeile, 25. jaanuaril Tallinnas peetud kaitseväe sangpommispordi meistrivõistlustel saavutas võistkondlikus arvestuses üldvõidu merevägi ning individuaalsed esikohad jagunesid 1. jalaväebrigaadi, Kaitseliidu Pärnu ja Tartu malevate ning mereväe võistlejate vahel.
Kopli spordihoones toimunud kaitseväe sangpommispordi meistrivõistluste võistkondlikus arvestuses tuli teiseks 1. jalaväebrigaadi luurekompaniid ja kolmandaks 1. jalaväebrigaadi pioneeripataljon. Võistlusest võttis osa 105 kaitseväelast ja kaitseliitlast, kokku 17 võistkonda.

„Medalisaajatele õnnitlusi üle andes oli lisaks jõulise käepigistuse tunda ka tugevat teotahet ja võitlusvaimu, mis on ühele eeskujulikule kaitseväelasele ülimalt oluline,“ ütles mereväebaasi ülem kaptenleitnant Indrek Hanson. „Need meistrivõistlused on kolmandat aastat meie korraldada ja mis võis veel rohkem rõõmu pakkuda kui see, et meeskondlik võit tuli mereväkke.“

Sangpommispordi võistlus koosnes kahest harjutusest – kahe 24 kilogrammise sangpommi tõukamisest rinnalt sirgetele kätele ja sangpommi rebimisest parema ja vasaku käega. Võistluse parimad selgusid kahe harjutuse soorituste põhjal kogutud punktide summa alusel. Võitjad selgitati välja kolmes vanuseklassis ja seitsmes erinevas kaalukategoorias – kuni 63, 68, 73, 78, 85, kuni 95 ja üle 95 kilogrammi. Iga kaalukategooria kolme parimat võistlusklassides H21, H35, H45, ajateenijad ja naised autasustati diplomi ning medaliga. Iga võistlusklassi parimat autasustati Kaitseväe 2017. aasta meistri särgiga.

Kaitseväe sangpommispordi meistrivõistluste pidamise eesmärk on populariseerida ning arendada sangpommisporti kaitseväes, selgitades sealjuures välja riigikaitsjate seas selle ala parimad.

Kaalukategooriate võitjad (mehed):
Kuni 63 kg: 83 punkti, leitnant Timo Leppik 1. jalaväebrigaadi pioneeripataljonist. 
Kuni 68 kg: 132 punkti, nooremveebel Artur Raudna 1. jalaväebrigaadi Scoutspataljonist.  
Kuni 73 kg: 225 punkti, vanemseersant Eduard Virkus Kaitseliidu Pärnu malevast.
Kuni 78 kg: 182 punkti, malevlane Indrek Roos Kaitseliidu Tartu malevast.
Kuni 85 kg: 278 punkti, nooremleitnant Tanel Anton 1. jalaväebrigaadi luurekompaniist.
Kuni 95 kg: 229 punkti, nooremmaat Karmo Tammik mereväest.
Üle 95 kg: 341 punkti, nooremseersant Kristjan Puusepp 1. jalaväebrigaadi suurtükiväepataljonist.

Kaalukategooriate võitjad (naised):
Kuni 68 kg: 72 punkti, nooremleitnant Pauliine Nettan 1. jalaväebrigaadi pioneeripataljonist.
Üle 68 kg: 93 punkti, kapten Margit Vaarma 1. jalaväebrigaadi pioneeripataljonist.

Pildid: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/57910
Video: https://www.youtube.com/watch?v=HOUZBaVI0no

Tekst: Aivo Vahemets