Teksti suurus:
A A A

Kaitseliitlased valmistusid Läänetormiks

19.04.2016
Möödunud nädalavahetusel valmistus Pärnumaal ligi paarsada kaitseliitlast eelseisvaks Kaitseliidu suurõppuseks Läänetorm.
Pärnumaa maleva pealiku kolonelleitnant Tõnu Miili sõnade kohaselt keskenduti hetkel suuresti staapide ja kompaniide juhtkondade välja õpetamisele, mistõttu reakooseisu sel korral eriti välja ei kutsutud.

„Harjutasime läbi erinevaid staabi- ja sideprotseduure, ettekannete vastuvõtmist ja saatmist ning ümberpaiknemist,“ selgitas kolonelleitnant Miil. „Samuti viisid kompaniide juhtkonnad oma aladel läbi maastikuluure ning mõned üksused lihvisid eraldiseisvalt veel oma taktikalisi oskusi,“ lisas ta.

Miili sõnul oli eelõppuse peamiseks eesmärgiks veel viimaste kitsaskohtade välja selgitamine ning neile lahenduste leidmine, et mai alguses Pärnumaale kogunevad kaitseliitlased saaksid rahumeeli oma väljaõppele keskenduda.

9.-14. maini põhiliselt Paikuse, Surju ja Saarde vallas läbi viidavale suurõppusele Läänetorm on kutsutud üle tuhande kaitseliitlase Pärnumaa, Saaremaa, Läänema, Tartu ja Jõgeva malevast.

Vaata pildigaleriid maleva Facebook`i lehel.