Teksti suurus:
A A A

Kaitse Kodu! parimate hulgas oli ka maleva liikmeid

18.05.2014
Kaitse Kodu! lugejate poolt ajakirja Facebooki lehel parimaks tunnistatud pilt
Autor: Koit Künnapuu
Kaitse Kodu! iga aastane parimate kaastööde valik on selleks aastaks tehtud. Parimaid pärjati kokku viieteistkümnes kategoorias ning tunnustust jagus ka mitmele Pärnumaa malevast pärit Kaitse Kodu! vabatahtlikule autorile.
Parimaks looks valiti Pärnumaa maleva tegvliikme Martin Andrelleri kirjutatud „Turvavaibale veereb Järva maleva soomuk“ (Kaitse Kodu! number 8, lk 27-32.).
 
Martin Andreller kirjutab sellest, kuidas ta käis kaasas esimese korda tehtud BTR-80 soomustransportööriga. Lugu ei keskendu mitte ainult soomukitele, vaid ka neile Järva maleva vabatahtlikele, kes panustasid oma aega BTR-80 korda tegemiseks.
 
„BTR-i lugu oli igatepidi huvitav teha. Osalt juba soomustehnika ise, sest tehnika mind paelub,“ tõi Martin Andreller välja peamise põhjenduse, miks ta selle loo üldse kirjutada võttis. Siis aga hakkas lugu ise juba tema jaoks elama.
 
„Samas aga ka Järvas aktiivsete inimestega kohtumine jättis ütlemata hea ja koduse tunde. Inimestes on teotahet ja see ongi peamine ning siis käib isegi aastaid aia nurgas konutanud soomuk partsti käima,“ lisas Andreller.
 
„Loo lõpptulemus ei olnud muidugi päris see, mida alguses plaaniti, kuid ma arvan, et sai parem ja igal juhul ka ausam tegijate suhtes, kui pelk ülevaade ning sõiduproov ja tehnikast "jahumine",“ arvas Andreller.

Ka lugejate lemmiku tiitel tuli tänavu malevasse. Hannes Ausi kirjutatud artiklis võrreldi jalaväerakmeid ja lahinguveste. Artikli juurde tegi fotod vabatahtlik fotograaf Kristjan Prii. Sama lugu osutuks ka parimaks ajakirjas möödunud aastal ilmunud testiks.
 
Kristjan Prii sõnul oli antud loo juures kõige keerulisem rakmete ja lahinguvestide erinevuste pildile püüdmine, mille juures ta pidi lähtuma oma teadmistepagasist.
 
„See eeldab teatavat laadi isiklikku kogemust,“ ütles ta. „Et sa oled nii rakmeid kui ka veste ise kasutanud ja tead, mis neil vahet on. Siis oskad sa seda ka üles võtta ning,“ ütles Kristjan Prii, kelle lugu „Kõik läheb roheliseks, ka kaitseliitlased“ (Kaitse Kodu! nr 4, lk 32-35) osutus toimetuse hinnangul parimaks õpetuseks.
 
Samuti valisid Kaitse Kodu! lugejad ajakirja Facebooki lehel toimunud hääletusel oma lemmikuks Pärnumaa maleva kaitseliitlase Koit Künnapuu foto, mis ilmus Kaitse Kodu! 3. Numbris lk 23.
 
Lisaks said tunnustuse osaliseks ka Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna naiskodukaitsja Jana Otsa lood „Kümme sammu, et kodutütardele järele jõuda“ (Kaitse Kodu! nr 7, lk 55-59) ning „Kuidas muuta tüütu kokkamine lahedaks loominguks“ (Kaitse Kodu! nr 3, lk 48-51) ja Pärnumaa maleva kaitseliitlase Asso Puideti artikkel „Täppislaskur Aili Popp: Kõige parem lask on tegemata jäänud lask (Kaitse Kodu! nr 4, lk 17-20).
 
Ülejäänud võitjate kohta saad lugeda juba ajakirjast, mis on kättesaadav nii elektrooniliselt veebis kui paberkandjal malevas. Kel pole aga mahti ajakirja mööda internetiavarusi või malevaid taga ajada, võib selle endale koju tellida.
 
KK! saad koju tellida Eesti Posti kaudu. Kogu aasta tellimus maksab vaid 2.85 € - ajakiri on tasuta, maksad vaid postikulu eest.
 
KK! saab koju tellida Eesti Posti postkontoris või veebikataloogis:
 
http://www.post.ee/index.php?id=8881&cat_id=28&product_id=944