Teksti suurus:
A A A

2014 Sookolli võitis Kikepera MK võistkond

06.10.2014
Möödunud nädalavahetusel Tootsi vallas ja alevis toimunud Pärnumaa maleva jaopatrullvõistlusel Sookoll saavutas esikoha Kikepera malevkond, kellele järgnesid Valverühm ja Rannakaitse/Naiskodukaitse segavõistkond.
 
Võiduka meeskonna jaoülemana tegutsenud nooremleitnant Jüri Saar leidis, et jõukatsumine oli tänavu igati oma nime väärt. „Maastik oli väga märg ja raske,“ ütles ta.
„Enamus aega tuli liikuda mööda soid ja rabasid, mis olid risti-rästi läbi põimitud sügavate kraavidega,“ lisas nooremleitnant Saar, kes keerulistest oludest hoolimata suutis oma võistkonna esimesena finišisse juhtida.
Loomulikult tagasid hea tulemuse ka meeskonnaliikmete individuaalsed teadmised ja oskused, mis jaos kenasti koos tööle hakkasid. „Mehed olid igati tasemel, mis tegi minu töö väga lihtsaks,“ tunnustas Saar oma võistkonnakaaslasi.
Pea kaks päeva kestnud jõukatsumisel tuli üheksaliikmelistel võistkondadel läbida ligi neljakümne kilomeetri pikkune rada. Samuti pidid nad kontrollpunktides täitma erinevaid sõdurioskusi ja –teadmisi nõudvaid ülesandeid, mille koostamisel oli lähtutud jaotaseme väljaõppest.
„Sookoll on jagudele ja nende ülematele suurepäraseks kohaks, kus end proovile panna,“ ütles Pärnumaa maleva pealik major Tõnu Miil.
Kui teised sõjalis-sportlikud jõukatsumised Eestis on mõeldud pooljaosuurustele või isegi väiksematele üksustele, siis Pärnumaa maleva patrullvõistlus keskendub just jagudele. Et saavutada hea tulemus, peab jaoülem suutma terve jao ühtse meeskonnana tööle panna. Major Miili hinnangul said tänavu sellega ka kõik hakkama.
„Võistlus läks igati korda, sest kõik rajale läinud võistkonnad ka lõpetasid,“ jäi malevapealik jõukatsumise tulemustega rahule ning lubas, et järgmisel aastal tuleb Sookoll veel põnevam. „Loodetavasti suudavad ka teised malevad selleks ajaks ühe jao kokku panna ning meile võistlema saata,“ lisas ta.
Kokku läks möödunud nädalavahetusel toimunud Pärnumaa maleva patrullvõistlusel Sookoll rajale kuus üheksaliikmelist võistkonda, kelle hulgast neli olid pärit Pärnumaalt ning kaks Lätist.
Võistluse täpsema laskuri tiitli pälvis Ain Runin rannakaitserühmast ning parima planeerimata rünnaku viis läbi Läti võitleja Ugis Tinuss. Eraldi tõstis malevapealik Miil esile ka jõukatsumise vanimat osalejat Uldis Saulitist Zemessardzest, kes hilisele keskeale vaatamata suutis oma poole nooremate ametivendadega võrdselt sammu pidada.